Co będzie się działo podczas finału WOŚP?

Wydarzenia

Co będzie się działo podczas finału WOŚP?

02.01.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Znamy program 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w Wyszkowie w dniach 12 – 14 stycznia. Zebrane w tym roku środki zostaną przeznaczone na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków.
Zbiórkę środków, podobnie jak w ubiegłym roku, wolontariusze rozpoczną już w piątek 12 stycznia przed Quad/Graphics. 
Zespoły NukeFall, Emitor, Good Attitude, De Dtrojfisz, Od Jutra oraz Don't Worry wystąpią podczas koncertu rockowego rozpoczynającego wyszkowski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Koncert odbędzie się w Starym Browarze w piątek 12 stycznia, początek o godz. 19. Cena biletu – 15 zł, cały dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na rzecz WOŚP.
Sporym zainteresowaniem z pewnością będą cieszyły się sobotnie (13 stycznia) występy artystyczne dzieci w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”. Początek o godz. 15.
Główne wydarzenie 26. Finału WOŚP, niedzielna (14 stycznia) plenerowa impreza na placu Miejskim rozpocznie się o godz. 12 rozgrzewką dla uczestników biegu „Policz się z cukrzycą”. Rejestracja od godz. 10, wpisowe 30 zł, pierwsi zarejestrowani otrzymają pamiątkowe koszulki. Bieg odbędzie się w parku miejskim, start z asfaltowego boiska. Uczestnicy będą mieli do pokonania 3 km (trzy pętle).
O godz. 14 na plenerowej scenie na placu Miejskim rozpoczną się występy lokalnych zespołów. Zgłosili się m.in. Nadbużanie, Spinaker i Chór Przyjacielski Leśno – Nauczycielski. O godz. 18 wystąpi zespół disco polo Joker, a o godz. 19.30 – Tacy Sami Lady Pank Show.
Przy wielkim ognisku będzie można nie tylko ogrzać się, ale i posilić. Do swojej kawiarenki zaproszą wyszkowscy harcerze. WOŚP będzie można również wesprzeć, korzystając m.in. z miejskiego lodowiska, strzelnicy ASG (z replikami broni). Na ulicach Wyszkowa będzie można spotkać wolontariuszy. Uwagę przykują z pewnością dziewczęta w cosplayowych kostiumach. Cosplay to przebieranie się za postacie z mangi, anime, gier komputerowych i filmów. Polega na jak najdokładniejszym odwzorowaniu danej postaci, często nie tylko w stroju, ale także w sposobie poruszania się czy tonie głosu.
Sporo będzie działo się w Bibliotece Miejskiej. Już od godz. 10.30 najmłodszych na przeróżne zabawy i animacje zaprasza stowarzyszenie „Bądźmy w kontakcie”. O godz. 17 rozpocznie się licytacja orkiestrowych gadżetów oraz serduszek – 26 srebrnych i złotego z numerem 1.

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość

Najczęściej komentowane

Zitcom