Co będzie się działo podczas finału WOŚP?

Wydarzenia

Co będzie się działo podczas finału WOŚP?

02.01.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Znamy program 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w Wyszkowie w dniach 12 – 14 stycznia. Zebrane w tym roku środki zostaną przeznaczone na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków.
Zbiórkę środków, podobnie jak w ubiegłym roku, wolontariusze rozpoczną już w piątek 12 stycznia przed Quad/Graphics. 
Zespoły NukeFall, Emitor, Good Attitude, De Dtrojfisz, Od Jutra oraz Don't Worry wystąpią podczas koncertu rockowego rozpoczynającego wyszkowski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Koncert odbędzie się w Starym Browarze w piątek 12 stycznia, początek o godz. 19. Cena biletu – 15 zł, cały dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na rzecz WOŚP.
Sporym zainteresowaniem z pewnością będą cieszyły się sobotnie (13 stycznia) występy artystyczne dzieci w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”. Początek o godz. 15.
Główne wydarzenie 26. Finału WOŚP, niedzielna (14 stycznia) plenerowa impreza na placu Miejskim rozpocznie się o godz. 12 rozgrzewką dla uczestników biegu „Policz się z cukrzycą”. Rejestracja od godz. 10, wpisowe 30 zł, pierwsi zarejestrowani otrzymają pamiątkowe koszulki. Bieg odbędzie się w parku miejskim, start z asfaltowego boiska. Uczestnicy będą mieli do pokonania 3 km (trzy pętle).
O godz. 14 na plenerowej scenie na placu Miejskim rozpoczną się występy lokalnych zespołów. Zgłosili się m.in. Nadbużanie, Spinaker i Chór Przyjacielski Leśno – Nauczycielski. O godz. 18 wystąpi zespół disco polo Joker, a o godz. 19.30 – Tacy Sami Lady Pank Show.
Przy wielkim ognisku będzie można nie tylko ogrzać się, ale i posilić. Do swojej kawiarenki zaproszą wyszkowscy harcerze. WOŚP będzie można również wesprzeć, korzystając m.in. z miejskiego lodowiska, strzelnicy ASG (z replikami broni). Na ulicach Wyszkowa będzie można spotkać wolontariuszy. Uwagę przykują z pewnością dziewczęta w cosplayowych kostiumach. Cosplay to przebieranie się za postacie z mangi, anime, gier komputerowych i filmów. Polega na jak najdokładniejszym odwzorowaniu danej postaci, często nie tylko w stroju, ale także w sposobie poruszania się czy tonie głosu.
Sporo będzie działo się w Bibliotece Miejskiej. Już od godz. 10.30 najmłodszych na przeróżne zabawy i animacje zaprasza stowarzyszenie „Bądźmy w kontakcie”. O godz. 17 rozpocznie się licytacja orkiestrowych gadżetów oraz serduszek – 26 srebrnych i złotego z numerem 1.

Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
23.21% (178 głosów)
29.34% (225 głosów)
7.69% (59 głosów)
6.78% (52 głosów)
32.99% (253 głosów)
manhattan
manhattan