Cieszy, że Wyszków jest zalatany (foto)

Wydarzenia

Cieszy, że Wyszków jest zalatany (foto)

20.09.2016
autor: Ewa Elward
III Festiwal Latawcowy odbył się w sobotę 17 września przy restauracji „Wyszkowianka”. Przyszły całe rodziny. Równie świetnie bawili się dzieci i rodzice, puszczając latawce. Imprezie towarzyszył piknik, organizatorzy zadbali o poczęstunek i dobre humory. 
W niebo (najczęściej) wzbiło się ponad 80 latawców różnego typu, prawie wszystkie wykonane ręcznie. Ozdobione kolorową bibułą, wstążkami, opatrzone napisami cieszyły oczy obserwatorów. Ponieważ współorganizatorem imprezy była PSS Społem, punktowano hasła ją promujące. Imprezie towarzyszył piknik. Wyszkowianka zapraszała na posiłki tego dnia tańsze o połowę. 
– Społem to rodzinna firma, nie nastawiona na zysk, ale by coś zrobić dla mieszkańców – mówiła prezes spółdzielni Jadwiga Tofel, zachęcając do korzystania z przygotowanych atrakcji. 
Zawodnicy startowali w kilku kategoriach. Sędzią głównym był Jan Hryniewicz (członek rady nadzorczej PSS), w jury zasiadali też: Marek Kędzierski (wiceprezes), Renata Milczarek i Magdalena Biernacka. 
W kategorii latawców skrzynkowych przyznano dwa I miejsca: Annie Koniarskiej i Amelii Hryniewicz, II miejsce zajęła Sandra Powierza, III – Zuzanna Gąsiewska.
Wśród  latawców płaskich I miejsca zajęli Wiktoria Przybysz i Jan Napora, II – Aleksander Frąckiewicz, III – Arkadiusz Salwin, IV – Anna Zaleska, V – Dominika Kosińska.
Za latawce wykonane fabrycznie nagrodzono zostały: Julia Hryniewicz, Wioletta Orszulak, Lena i Hanna Zemło, zaś w kategorii open Adama Osowieckiego i Adama Pazia.
Nagrody otrzymały także szkoły i przedszkola, których reprezentanci zdobyli najwięcej punktów, kolejno: Szkoła Podstawowa nr 1, Przedszkole nr 7, Szkoła Podstawowa nr 5, Przedszkole nr 9 i Szkoła Podstawowa nr 2. 
Organizatorzy przewidzieli nagrody za najlepsze hasła promujące PSS, które znalazły się prawie na każdym latawcu. Autorami najciekawszych były: Anna Koniarska („Gdy jedzenia ci brakuje, PSS cię uratuje”, „Społem cieszy, Społem bawi, i do szkoły cię wyprawi”, „Kiedy chcesz wyglądać modnie, w PSS-ach kupuj spodnie”, „Wszystkie moje szklaneczki są z tęczowej półeczki”) i Karolina Szymańska („Chcesz w Wyszkowie dobrze zjeść, leć do Społem PSS”). Rodzinne nagrody pocieszenia odebrali: Antoni i Franciszek Śliwkowie, Karol i Szymon Dąbkowscy. Wiele latawców będzie można obejrzeć w sklepach Społem.
– Gratuluję państwu pięknej, rodzinnej imprezy. Widzę, że impreza się rozwija, latawców jest coraz więcej – oceniła zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska. – Cieszę się, że Wyszków jest zalatany.
Organizatorami imprezy i fundatorami nagród był burmistrz Wyszkowa i PSS Społem.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom