Wydarzenia

1 / 2

Cienkowarstwowe się starło (foto)

23.03.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
W kwietniu lub maju wykonawca przebudowy ul. Serockiej i Kościuszki poprawi oznakowanie poziome, którego po zimie w wielu miejscach po prostu nie widać.
Przypomnijmy, że prace na remontowanej drodze trwały jeszcze w listopadzie. Gdy malowano oznakowanie, zawitała już do nas zima. Wykonawca mógł więc spodziewać się marnych efektów. Zdecydował się więc na tzw. oznakowanie cienkowarstwowe i ponowne malowanie pasów już wiosną. Mamy teraz niewidoczne przejścia dla pieszych i ścierające się oznakowanie na chodnikach i ścieżkach rowerowych. Nowe oznakowanie zostanie wykonane w kwietniu lub maju, w zależności od warunków atmosferycznych.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Będzie jaśniej na Sowińskiego!

Będzie jaśniej na Sowińskiego!

Jeszcze w tym roku gmina zamierza poprawić widoczność po zmroku w centrum miasta. Właśnie ogłosiła przetarg na budowę oświetlenia na ul. Sowińskiego, odcinku między ulicami Kościuszki a Pułtuską.
zobacz więcej
Nie rujnujemy całego systemu (foto)

Nie rujnujemy całego systemu (foto)

Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się środowe, 28 września, spotkanie z wiceminister edukacji narodowej Teresą Wargocką. Obecni byli m.in. samorządowcy i nauczyciele, wywiązała się ciekawa dyskusja na temat obecnego stanu polskiej edukacji i planowanej reformy.
- To wielkie oszustwo, że mamy dobrze zorganizowane kształcenie – uważa wiceminister.
- Zmiany w naszych szkołach są potrzebne, tylko niekoniecznie tak wielkie. Nie w strukturze tkwi błąd. Przykro nam, że nasza praca jest źle oceniana – mówiła z kolei dyrektor jednej ze szkół.
zobacz więcej
Interwencja: „Pilne” skierowanie

Interwencja: „Pilne” skierowanie

Co na skierowaniu do lekarza specjalisty oznacza adnotacja „pilne”? – zastanawia się pani Jadwiga. Jej 85-letnia mama nie otrzymała w poradni wyszkowskiego szpitala pomocy, jakiej się spodziewała. Twierdzi też, że najwcześniejszy termin do neurologa wyznaczono w czerwcu. – Stabilne przypadki zapisujemy na kwiecień – skardze dziwi się dyrektor SPZZOZ.
zobacz więcej
Mural gotowy! (foto)

Mural gotowy! (foto)

We wtorek 18 września został odsłonięty mural na budynku nr 39 przy ul. gen. Józefa Sowińskiego. Przedstawia gen. Józefa Sowińskiego z czasu bitwy pod Borodino (1812 r.). Autorem projektu jest Rafał Roskowiński.
zobacz więcej
censor jpk
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
ITAMED
manhattan
manhattan