Chustowanie: blisko dziecka (foto)

Wydarzenia

Chustowanie: blisko dziecka (foto)

31.07.2016
autor: Ewa Elward
W wyszkowskiej bibliotece odbywają się spotkania mam, które korzystają lub są zainteresowane używaniem chust do noszenia dzieci. Można dowiedzieć się wiele o chustowaniu, wymienić doświadczeniami, a przede wszystkim spędzić popołudnie w gronie innych mam. 
Pomysłodawczynią spotkań jest Marta Grus, doradca chustowy. Chustowanie to rozwiązanie praktyczne i bardzo naturalne, więc sprzyjające mamie i dziecku. – Chusty są pomocne przy pierwszych dniach po porodzie. Dziecko jest blisko ciała, dostaje otoczkę, imitację brzucha. W brzuchu jest przytulone, jest mu ciepło, ciasno, słychać bicie serca – wyjaśnia Marta Grus. – To daje poczucie bezpieczeństwa i łagodne przejście ze świata wewnętrznego do naszej atmosfery. Lepiej poznajemy dziecko, każdy sygnał jesteśmy w stanie odebrać bardzo szybko. Chustowane dzieci mniej płaczą.
Nie bez znaczenia jest również wygoda mamy, która ma wolne ręce i może iść na zakupy, spacer, wykonywać obowiązki. Na rynku jest wiele rodzajów chust, równie dużo sposobów ich wiązania. Każdy dopasowuje je do siebie, wieku dziecka. 
Zainteresowani tym tematem mogą przyjść na kolejne spotkanie. Odbywają się raz w miesiącu, konkretny termin jest znany ok. dwa tygodnie wcześniej. Można śledzić fanpage Marty Grus (https://pl-pl.facebook.com/nosimysie), na którym są informacje o kolejnych spotkaniach, są też udzielane porady. 
Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, w sklepach i kioskach od 2 sierpnia.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
System klucza centralnego udogodnieniem w hotelach i akademikach

System klucza centralnego udogodnieniem w hotelach i akademikach

Branża turystyczna i szkolnictwo z roku na rok rozwijają się coraz szybciej. Moda na wyższe wykształcenie pociąga za sobą konieczność dostosowania uczelni, akademików i podobnej infrastruktury do zmieniających się potrzeb rynku. System klucza centralnego to rozwiązanie kierowane właśnie do nich. Rozwiązanie to jest doceniane na rynku ze względu na bezpieczeństwo oraz wygodę stosowania
zobacz więcej
Sztuką jest żyć dla ojczyzny (foto)

Sztuką jest żyć dla ojczyzny (foto)

Tradycyjnie w Rybienku Leśnym 15 sierpnia odbyły się uroczystości z okazji rocznicy bitwy warszawskiej. 
zobacz więcej
Jak dbać o chlebak? Domowe sposoby na czysty chlebak

Jak dbać o chlebak? Domowe sposoby na czysty chlebak

Chlebak pozwala zachować świeżość pieczywa na dłużej. Ale musi być utrzymany w odpowiedniej czystości. Bez względu na to, czy został wykonany z naturalnego drewna, lekkiego tworzywa sztucznego czy wytrzymałej stali nierdzewnej. W żadnym przypadku nie możemy zapominać o regularnym czyszczeniu pojemnika, by nie dopuścić do rozwoju pleśni, bakterii, drożdżaków i innych drobnoustrojów... Bo właśnie takie niespodzianki mogą czyhać na chleb i bułki. Wystarczą jednak proste domowe sposoby, by dobrze wyczyścić chlebak i zapewnić pieczywu właściwe warunki przechowywania.
zobacz więcej
Jak znaleźć zakład pogrzebowy?

Jak znaleźć zakład pogrzebowy?

Znalezienie zakładu pogrzebowego może wydawać się sporym wyzwaniem. W końcu nikt na co dzień nie dopuszcza do siebie myśli, że będzie musiał skorzystać z usług takiej firmy, organizując pogrzeb bliskiej osoby. Jednak często okoliczności zmuszają do tego i trzeba znaleźć zakład, któremu powierzy się ostatni obowiązek wobec zmarłego.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom