Cały czas trzeba wierzyć w ludzi (foto)

Wydarzenia

Cały czas trzeba wierzyć w ludzi (foto)

22.11.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Wiele pochwał usłyszeli pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Dniu Pracownika Socjalnego - 21 listopada. Uroczystość w urzędzie miejskim była też okazją do refleksji nie tylko nad zawodem pracownika socjalnego, ale i wiarą w drugiego człowieka.
- Niestety, to praca, w której nie ma stanu zadowalającego - burmistrz Grzegorz Nowosielski zwrócił się do pracowników OPS. - Takie instytucje są pomocą, kiedy zabraknie pomocnej dłoni w rodzinie, wśród znajomych. Wyciągacie ją państwo, nawet kiedy jest odrzucana. Państwa praca jest niełatwa, często niewdzięczna, bardzo wam za nią dziękuję. Zmieniają się czasy, wyzwania, a państwo świetnie się do nich dopasowujecie. Mamy np. uzależnienia, o których jeszcze kilka lat temu nikt nie słyszał. Dobrze, żebyśmy budowali w społeczeństwie świadomość, że są ludzie, którzy zawodowo, profesjonalnie się tym zajmują. Życzę, byście czuli wsparcie społeczne, na jakie zasługujecie. Jako kierownictwo urzędu jesteśmy z was bardzo dumni. To praca dla trochę szaleńców życiowych i mam wrażenie, że taka ekipa zebrała się u państwa.
W ośrodku na etacie pracuje ponad 50 osób, jest też 20 współpracowników. - Życzę zdrowia wam i sobie – do reprezentacji załogi zwróciła się dyrektor Agnieszka Mróz - żeby codzienne spotkania z różnymi problemami ludzkimi nie osłabiały was. Bardzo bym chciała, żeby pomoc społeczna była tym ostatnim ogniwem. Najpierw rodzina, najbliżsi. I nie że mi się coś należy, tylko wspólnie wypracowujemy, jak wyjść z trudnej sytuacji. Jesteśmy po to, aby dawać szansę, pomóc zmierzyć się z problemem. Zdarza się, że szansa drugi, trzeci, czwarty raz jest zaprzepaszczana. A my zawsze dajemy kolejną, trzymamy się zasady, że jest nadzieja. I mamy efekty, bo bez nich nie dałoby się pracować.
Aż 35 lat w OPS przepracowała Ewa Chmielewska. Podczas wtorkowej uroczystości otrzymała wyróżnienie z okazji 40-lecia pracy zawodowej. - To moja pierwsza praca. Tę pracę trzeba nawet nie lubić, trzeba ją kochać. Inaczej się w niej nie wytrzyma. Cały czas trzeba wierzyć w ludzi. Jeśli błędy prowadzą do tego, żeby coś się w życiu zmieniło, to może trzeba je popełnić – mówiła.
Niewiele mniej, bo od 34 lat w OPS pracuje Mirosława Staniszewska, która również obchodzi 40-lecie pracy zawodowej. Wyróżnienia z okazji 40-lecia otrzymały również: Elżbieta Liwska (30 lat w OPS) i Bożena Kmieć (20 lat w OPS), 30-lecia - Mariusz Duszyński (20 lat w OPS), 25-lecia - Dorota Wojtkowska (13 lat w OPS), 20-lecia - Katarzyna Kacpura (8 lat w OPS). Wszyscy otrzymali dyplomy z indywidualnymi, wzruszającymi dedykacjami.
Poza tym dwie pracownice ośrodka – Elżbieta Ciuraj i Ewa Chmielewska – zostały wyróżnione nagrodą marszałka województwa „Zawsze pomocni”. Wyróżnienie otrzymał również sam OPS.
W imieniu radnych miejskich pracownikom OPS za dotychczasową pracę – „ciężką, niebezpieczną” - podziękowali wiceprzewodniczący rady Danuta Kukwa i Piotr Turek.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
22.16% (195 głosów)
28.98% (255 głosów)
7.05% (62 głosów)
7.39% (65 głosów)
34.43% (303 głosów)
manhattan