Byście mogli spokojnie zająć się nauczaniem (foto)

Wydarzenia

Byście mogli spokojnie zająć się nauczaniem (foto)

30.11.-0001
autor: Sylwia Bardyszewska
Życzenia przede wszystkim spokojnego roku i optymizmu usłyszeli nauczyciele podczas uroczystej kolacji wigilijnej Związku Nauczycielstwa Polskiego. Jak można się było spodziewać, nie dało się uniknąć tematu zbliżającej się reformy oświaty.
- Przyszły rok będzie trudny dla oświaty, dla rodziców, uczniów i nauczycieli. Mam nadzieję, że w porozumieniu z samorządowcami przebrniemy przez reformy bez uszczerbku. Chaos nie będzie służył nikomu – zauważył prezes ZNP w powiecie wyszkowskim Maciej Wójcik, podczas bożonarodzeniowego spotkania 9 grudnia. - Ostatnie czasy pokazały, że nie jesteśmy w stanie skonsolidować się jako środowisko. Mam nadzieję, że to się zmieni. W naszych szeregach są sympatycy różnych partii i nigdy w niczym to nie przeszkadzało. Proszę was, koleżanki i koledzy, żebyście starali się redukować te podziały, żebyśmy się trzymali razem, nie tylko od święta.
- Nie jesteśmy państwa wrogami. Uwierzcie nam państwo, chcemy, żeby reforma przeszła bezboleśnie – zapewnił starosta Bogdan Pągowski. - Prawdopodobnie odwrotu od niej nie ma, ale bądźmy dobrej myśli. Chociaż od tej reformy rola samorządów maleje. Niektórzy próbują pozostawić nam jedynie rolę techniczną, żebyśmy szkołę przygotowali, posprzątali. Do tej pory samorządy dobrze się sprawdzały w prowadzeniu szkół, a teraz wychodzi na to, że nie.
- Nie wszystko zależy od nas, zrobimy wszystko, żeby tę reformę złagodzić – dodał wójt gminy Rząśnik Paweł Kołodziejski.
- Reforma oświaty odmieniana jest przez wszystkie przypadki, wiele zostało powiedziane również dzisiaj. Ja po prostu życzę państwu roku, w którym będziecie mogli spokojnie zająć się nauczaniem, bo taka jest wasza rola – do nauczycieli zwrócił się burmistrz Grzegorz Nowosielski.
Świąteczne spotkanie było okazją nie tylko do podzielenia się opłatkiem, ale też wyróżnienia członków ZNP. Złote odznaki związkowe przyznano w tym roku Ewie Kamińskiej ze związku w gminie Rząśnik i Grażynie Elak – w gminie Długosiodło. Odznaki za 50-lecie przynależności do ZNP otrzymają Zofia Dygan i Jan Dygan.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość