Byście mogli spokojnie zająć się nauczaniem (foto)

Wydarzenia

Byście mogli spokojnie zająć się nauczaniem (foto)

30.11.-0001
autor: Sylwia Bardyszewska
Życzenia przede wszystkim spokojnego roku i optymizmu usłyszeli nauczyciele podczas uroczystej kolacji wigilijnej Związku Nauczycielstwa Polskiego. Jak można się było spodziewać, nie dało się uniknąć tematu zbliżającej się reformy oświaty.
- Przyszły rok będzie trudny dla oświaty, dla rodziców, uczniów i nauczycieli. Mam nadzieję, że w porozumieniu z samorządowcami przebrniemy przez reformy bez uszczerbku. Chaos nie będzie służył nikomu – zauważył prezes ZNP w powiecie wyszkowskim Maciej Wójcik, podczas bożonarodzeniowego spotkania 9 grudnia. - Ostatnie czasy pokazały, że nie jesteśmy w stanie skonsolidować się jako środowisko. Mam nadzieję, że to się zmieni. W naszych szeregach są sympatycy różnych partii i nigdy w niczym to nie przeszkadzało. Proszę was, koleżanki i koledzy, żebyście starali się redukować te podziały, żebyśmy się trzymali razem, nie tylko od święta.
- Nie jesteśmy państwa wrogami. Uwierzcie nam państwo, chcemy, żeby reforma przeszła bezboleśnie – zapewnił starosta Bogdan Pągowski. - Prawdopodobnie odwrotu od niej nie ma, ale bądźmy dobrej myśli. Chociaż od tej reformy rola samorządów maleje. Niektórzy próbują pozostawić nam jedynie rolę techniczną, żebyśmy szkołę przygotowali, posprzątali. Do tej pory samorządy dobrze się sprawdzały w prowadzeniu szkół, a teraz wychodzi na to, że nie.
- Nie wszystko zależy od nas, zrobimy wszystko, żeby tę reformę złagodzić – dodał wójt gminy Rząśnik Paweł Kołodziejski.
- Reforma oświaty odmieniana jest przez wszystkie przypadki, wiele zostało powiedziane również dzisiaj. Ja po prostu życzę państwu roku, w którym będziecie mogli spokojnie zająć się nauczaniem, bo taka jest wasza rola – do nauczycieli zwrócił się burmistrz Grzegorz Nowosielski.
Świąteczne spotkanie było okazją nie tylko do podzielenia się opłatkiem, ale też wyróżnienia członków ZNP. Złote odznaki związkowe przyznano w tym roku Ewie Kamińskiej ze związku w gminie Rząśnik i Grażynie Elak – w gminie Długosiodło. Odznaki za 50-lecie przynależności do ZNP otrzymają Zofia Dygan i Jan Dygan.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Kiedy odkręcą wodę?

Kiedy odkręcą wodę?

Przedłuża się przerwa w dostawie wody na ulicach Sowińskiego, Okrzei, Prostej, 11 Listopada i os. Matejki. PWiK walczy z nieoczekiwanymi problemami technicznymi, a na pytanie kiedy woda popłynie z kranów, odpowiada niezobowiązująco: w najbliższym czasie.
zobacz więcej
Matura 2018

Matura 2018

W największych czterech szkołach średnich powiatu wyszkowskiego do matury przystąpiło 672 absolwentów (w powiecie 745). Egzaminem dojrzałości już może się cieszyć 560 absolwentów, czyli 83,3% zdających. 18 osób nie zdało matury (2,68%), 93 ma prawo przystąpić do egzaminu poprawkowego 21 sierpnia. Najlepiej wypadło I Liceum Ogólnokształcące, w którym zdawalność wyniosła 94%. 
zobacz więcej
Projekt sobie, a życie sobie

Projekt sobie, a życie sobie

Czy na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Wąskiej powstanie wysepka drogowa, a wzdłuż komendy policji uliczka serwisowa, która znacznie ograniczy liczbę miejsc parkingowych i dojazd do znajdującego się obok sklepu? Rozwiązania przyjęte w obecnym projekcie drogi krajowej uniemożliwiają też straży pożarnej wyjazd w lewo. Budowa trwa, ale mieszkańcy, przedsiębiorcy i samorządowcy starają się przekonać Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad do częściowej zmiany planów. A przedsiębiorca z ul. Wąskiej także gminę – do wprowadzenia ruchu dwukierunkowego.
zobacz więcej
Tragiczny finał poszukiwań

Tragiczny finał poszukiwań

W środę wszczęto poszukiwania 92-letniej mieszkanki Mościsk w gminie Zabrodzie. Poszukiwania, choć zakrojone na szeroką skalę, miały tragiczny finał. W nocy znaleziono ciało kobiety.
zobacz więcej
mrówka - nowe godziny
Bricomarche
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku