By odnaleźć pokój przy Niepokalanym Sercu Maryi (foto)

Wydarzenia

By odnaleźć pokój przy Niepokalanym Sercu Maryi (foto)

12.09.2017
autor: Elżbieta Borzymek (opr.), fot. Anna Kwiatkowska
Ponad 1700 pielgrzymów powędrowało z Wyszkowa do Sanktuarium w Loretto na doroczne uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Loretańskiej, które tradycyjnie odbywają się w niedzielę po Święcie Narodzenia NMP – w tym roku to 10 września. Przyświecało im motto” „Odnaleźć pokój przy Niepokalanym Sercu Maryi”.
Wyszkowscy pielgrzymi wyruszyli spod kościoła pw. św. Wojciecha o godz. 8.  Wędrowali ogromną kolumną aż do Loretto. Pogoda im sprzyjała. Bez problemu dotarli na centralny punkt uroczystości, jakim była Msza św. o godz. 13, której przewodniczył ks. bp Stanisław Stefanek, biskup senior Diecezji Łomżyńskiej
W programie zarezerwowano także czas na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, różaniec i koronkę do Bożego Miłosierdzia. Konferencję formacyjną „Maryja – Dom Boga i Brama do Nieba” poprowadził  o. Tomasz Tlałka OSPPE. Koncert muzyczny połączony ze świadectwem dał zespół rodzinny „Eo Nomine”. Z programem wokalno-instrumentalnym wystąpił Orkiestra Dęta „VICTORIA” z Rembertowa.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wyprawka szkolna

Wyprawka szkolna

Do dyrektorów szkół można składać wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników i materiałów edukacyjnych w ramach rządowego programu pomocy uczniom w 2016 r. „Wyprawka szkolna”. Z dofinansowania mogą skorzystać uczniowie klas VI szkoły podstawowej, III gimnazjum i  szkół ponadgimnazjalnych.
zobacz więcej
Podczas przeszukania znaleźli narkotyki

Podczas przeszukania znaleźli narkotyki

W domu w Leszczydole Starym kryminalni znaleźli 120 gramów marihuany i urządzenia używane do porcjowania narkotyków. W akcji brał udział pies wyszkolony do wykrywania środków odurzających.
zobacz więcej
Kolejny łańcuch światła (foto)

Kolejny łańcuch światła (foto)

Około 90 osób przyszło w sobotę 22 lipca pod Sad Rejonowy w Wyszkowie, żeby zaprotestować przeciwko zmianom, nie tylko w sądownictwie, jakie są ostatnio wprowadzane przez większość sejmową. Przynieśli świeczki i białe róże.
zobacz więcej
Pozostanie z nami na zawsze (foto)

Pozostanie z nami na zawsze (foto)

Poruszający, zarazem skromny i uroczysty, był pogrzeb śp. ks. Henryka Kietlińskiego, pallotyna, honorowego obywatela Wyszkowa. Zgodnie z ostatnią wolą Zmarłego wyrażoną w spisanym 20 lat temu testamencie, uroczystości pogrzebowe odbyły się w Ołtarzewie, w kościele seminaryjno-parafialnym p.w. Najświętszej Maryi Panny Królowej Apostołów. 8 marca przy jego trumnie stawili się wszyscy, dla których ks. Henryk był kimś ważnym i bliskim: rodzina, księża pallotyni, kombatanci, delegacje zaprzyjaźnionych szkół, władze i mieszkańcy gminy i powiatu wyszkowskiego. Mszy św. pogrzebowej przewodniczył ks. abp Henryk Hoser SAC.
zobacz więcej