Brawo dla wszystkich (foto)

Wydarzenia

Brawo dla wszystkich (foto)

10.02.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Dyplomy i listy gratulacyjne otrzymali prymusi Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego oraz ich rodzice. Uroczyste podsumowanie pierwszego semestru roku szkolnego 2017/2018 odbyło się 8 lutego w WOK Hutnik.
Średnia szkoły wyniosła 4,2. Najlepsze klasy: IVa i e, Vc, VIb, VIIa i d. W tym roku szkolnym w SP2 funkcjonuje 25 oddziałów, w tym 11 klas I – III. Szkoła ma 588 uczniów (215 w klasach I - III) i 59 nauczycieli.
95 uczniów to prymusi ze średnią co najmniej 4,75 (w tym 62 z 5,0 i więcej). – Liczę na wasze wsparcie dla kolegów z ocenami niedostatecznymi – zwrócił się do nich dyrektor Wiesław Pasek. Niestety, wystawiono 37 ocen niedostatecznych, zdecydowanie więcej niż w roku ubiegłym, kiedy było tylko 6. Może to być związanie z wdrażaną od tego roku szkolnego reformą oświaty. – Nowa, trudna podstawa programowa, nowe przedmioty, których do tej pory nie było. Niektórym ciężko się do tych nowości dostosować – zauważył dyrektor.
Rekordowa była natomiast frekwencja. Aż 66 uczniów nie opuściło ani jednego dnia nauki.
- Wasze osiągnięcia to także sukces waszych nauczycieli. Za ten trud pragnę wam gorąco, koleżanki i koledzy, podziękować – do prymusów i nauczycieli zwrócił się Wiesław Pasek. 
Omówił sukcesy uczniów, udział w różnych konkursach, projektach i akcjach. – Nasza szkoła to nie tylko dydaktyka, to także szacunek, tolerancja, odpowiedzialność za drugiego człowieka, poczucie bezpieczeństwa – dodał. – Dajemy z siebie wszystko: uczniowie i nauczyciele. Brawo dla wszystkich, którzy mają wkład w sukces szkoły. Dziękuję także rodzicom. Cieszę się, że mogę kierować tak wspaniałą placówką.
Gratulacje uczniom, rodzicom i nauczycielom złożyła przewodnicząca rady miejskiej Elżbieta Piórkowska: - Spełniajcie się w tej szkole każdego dnia.
Do podziękowań przyłączyli się również przewodniczący rady rodziców Paweł Zawadzki i przedstawiciel samorządu uczniowskiego Dawid Szymański. Dyplomy i listy gratulacyjne, wraz z dyrektorem, uczniom i rodzicom wręczał przewodniczący komisji oświaty rady miejskiej Jan Hryniewicz.
Uroczystość zakończyła część artystyczna uczniów przygotowana pod kierunkiem Elżbiety Choromańskiej, Marty Sadowskiej, Martyny Turek i Tomasza Skwierczyńskiego. Można było także obejrzeć bardzo fajny teledysk z udziałem uczniów klasy IIId. Film powstał w Studio RG, z inicjatywy rodziców i wychowawcy Renaty Ślubowskiej.
Uczniowie ze średnią 5,0 i powyżej
IVa: Dawid Baran, Mateusz Bigos, Hubert Depta, Tomasz Dybowski, Dawid Gromek, Zofia Salwin, Nadia Wąsiewicz, Zofia Wołyniec, Wiktor Zalewski
IVb: Bartłomiej Grabowski
IVc: Weronika Stokarska, Alicja Deluga, Kinga Jagielska
IVd: Alicja Agacińska, Piotr Gajewski, Mateusz Garbarczyk, Maurycy Gudanis, Beata Mróz
IVe: Dominika Pietrzak, Marta Nicola Postek, Zofia Gołębiewska, Michał Składanek, Karol Ciunajko, Sebastian Szymanik, Kamil Kowalczyk
Va: Julia Szczesna, Bartosz Stworzyjanek, Amelia Ponichtera, Hubert Stworzyjanek, Salem Zgarni, Kinga Skoczylas
Vb: Marta Bryk, Julia Kwiatkowska, Klaudia Piotrak
Vc: Olga Zdrojewska, Nikola Baranowska, Piotr Wielgolewski, Lena Zalewska, Kinga Janus, Wiktoria Królikowska
VIb: Dawid Jóźwiak, Paweł Stępień
VIc: Michał Dawidczyk, Julia Nowak, Piotr Rzemek, Bartosz Śniadała, Kinga Zbrzeźniak
VId: Mateusz Wojtaszek
VIIa: Kinga Ostrowska, Julia Gudanis, Julia Marciniak, Mateusz Londzin
VIIc: Klara Lisek, Dawid Szymański, Arkadiusz Salwin
VIId: Miłosz Malinowski, Maja Rosińska, Łucja Julia Bigos, Julia Anna Ponichtera, Bartłomiej Prus
VIIe: Maja Zawadzka, Weronika Jarosik
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Bricomarche
Bricomarche

Sonda

3.67% (58 głosów)
3.48% (55 głosów)
27.99% (442 głosów)
2.91% (46 głosów)
2.60% (41 głosów)
4.50% (71 głosów)
29.89% (472 głosów)
3.93% (62 głosów)
2.28% (36 głosów)
2.60% (41 głosów)
16.15% (255 głosów)