Brawo dla wszystkich (foto)

Wydarzenia

Brawo dla wszystkich (foto)

10.02.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Dyplomy i listy gratulacyjne otrzymali prymusi Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego oraz ich rodzice. Uroczyste podsumowanie pierwszego semestru roku szkolnego 2017/2018 odbyło się 8 lutego w WOK Hutnik.
Średnia szkoły wyniosła 4,2. Najlepsze klasy: IVa i e, Vc, VIb, VIIa i d. W tym roku szkolnym w SP2 funkcjonuje 25 oddziałów, w tym 11 klas I – III. Szkoła ma 588 uczniów (215 w klasach I - III) i 59 nauczycieli.
95 uczniów to prymusi ze średnią co najmniej 4,75 (w tym 62 z 5,0 i więcej). – Liczę na wasze wsparcie dla kolegów z ocenami niedostatecznymi – zwrócił się do nich dyrektor Wiesław Pasek. Niestety, wystawiono 37 ocen niedostatecznych, zdecydowanie więcej niż w roku ubiegłym, kiedy było tylko 6. Może to być związanie z wdrażaną od tego roku szkolnego reformą oświaty. – Nowa, trudna podstawa programowa, nowe przedmioty, których do tej pory nie było. Niektórym ciężko się do tych nowości dostosować – zauważył dyrektor.
Rekordowa była natomiast frekwencja. Aż 66 uczniów nie opuściło ani jednego dnia nauki.
- Wasze osiągnięcia to także sukces waszych nauczycieli. Za ten trud pragnę wam gorąco, koleżanki i koledzy, podziękować – do prymusów i nauczycieli zwrócił się Wiesław Pasek. 
Omówił sukcesy uczniów, udział w różnych konkursach, projektach i akcjach. – Nasza szkoła to nie tylko dydaktyka, to także szacunek, tolerancja, odpowiedzialność za drugiego człowieka, poczucie bezpieczeństwa – dodał. – Dajemy z siebie wszystko: uczniowie i nauczyciele. Brawo dla wszystkich, którzy mają wkład w sukces szkoły. Dziękuję także rodzicom. Cieszę się, że mogę kierować tak wspaniałą placówką.
Gratulacje uczniom, rodzicom i nauczycielom złożyła przewodnicząca rady miejskiej Elżbieta Piórkowska: - Spełniajcie się w tej szkole każdego dnia.
Do podziękowań przyłączyli się również przewodniczący rady rodziców Paweł Zawadzki i przedstawiciel samorządu uczniowskiego Dawid Szymański. Dyplomy i listy gratulacyjne, wraz z dyrektorem, uczniom i rodzicom wręczał przewodniczący komisji oświaty rady miejskiej Jan Hryniewicz.
Uroczystość zakończyła część artystyczna uczniów przygotowana pod kierunkiem Elżbiety Choromańskiej, Marty Sadowskiej, Martyny Turek i Tomasza Skwierczyńskiego. Można było także obejrzeć bardzo fajny teledysk z udziałem uczniów klasy IIId. Film powstał w Studio RG, z inicjatywy rodziców i wychowawcy Renaty Ślubowskiej.
Uczniowie ze średnią 5,0 i powyżej
IVa: Dawid Baran, Mateusz Bigos, Hubert Depta, Tomasz Dybowski, Dawid Gromek, Zofia Salwin, Nadia Wąsiewicz, Zofia Wołyniec, Wiktor Zalewski
IVb: Bartłomiej Grabowski
IVc: Weronika Stokarska, Alicja Deluga, Kinga Jagielska
IVd: Alicja Agacińska, Piotr Gajewski, Mateusz Garbarczyk, Maurycy Gudanis, Beata Mróz
IVe: Dominika Pietrzak, Marta Nicola Postek, Zofia Gołębiewska, Michał Składanek, Karol Ciunajko, Sebastian Szymanik, Kamil Kowalczyk
Va: Julia Szczesna, Bartosz Stworzyjanek, Amelia Ponichtera, Hubert Stworzyjanek, Salem Zgarni, Kinga Skoczylas
Vb: Marta Bryk, Julia Kwiatkowska, Klaudia Piotrak
Vc: Olga Zdrojewska, Nikola Baranowska, Piotr Wielgolewski, Lena Zalewska, Kinga Janus, Wiktoria Królikowska
VIb: Dawid Jóźwiak, Paweł Stępień
VIc: Michał Dawidczyk, Julia Nowak, Piotr Rzemek, Bartosz Śniadała, Kinga Zbrzeźniak
VId: Mateusz Wojtaszek
VIIa: Kinga Ostrowska, Julia Gudanis, Julia Marciniak, Mateusz Londzin
VIIc: Klara Lisek, Dawid Szymański, Arkadiusz Salwin
VIId: Miłosz Malinowski, Maja Rosińska, Łucja Julia Bigos, Julia Anna Ponichtera, Bartłomiej Prus
VIIe: Maja Zawadzka, Weronika Jarosik
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
22.05% (187 głosów)
29.13% (247 głosów)
6.96% (59 głosów)
6.96% (59 głosów)
34.91% (296 głosów)
manhattan