Boże Ciało (foto)

Wydarzenia

Boże Ciało (foto)

16.06.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Bardzo licznie wyszkowianie uczestniczyli w procesjach eucharystycznych w uroczystość Bożego Ciała. Parafie św. Idziego i św. Wojciecha tradycyjnie już zorganizowały wspólną uroczystość.
Mszy św., odprawionej w tym roku w kościele św. Wojciecha, przewodniczyli proboszczowie obydwu parafii ks. Zdzisław Golan i ks. Roman Karaś.
Zróbcie Mu miejsce, Pan idzie z nieba, / Pod przymiotami ukryty chleba. / Zagrody nasze widzieć przychodzi / I jak się dzieciom Jego powodzi” – brzmi jedna z pieśni śpiewanych podczas Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Chleb jest niezmiennie jej najważniejszym symbolem, w tym roku w wymiarze szczególnym, bo poświęcony jest św. Bratu Albertowi, który mówił, że w życiu trzeba być dobrym jak chleb.
- Zróbmy w przestrzeni naszych ulic miejsce dla Pana, przed nim zegnijmy kolana – apelował ks. Zdzisław Golan. - Nie tylko świątynie należą do Boga, ale też przestrzeń, w której żyjemy na co dzień. Jakże potrzeba współczesnemu światu klęknięcia przed prawdziwym Bogiem. On chce nam dziś błogosławić.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star