Boże Ciało (foto)

Wydarzenia

Boże Ciało (foto)

16.06.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Bardzo licznie wyszkowianie uczestniczyli w procesjach eucharystycznych w uroczystość Bożego Ciała. Parafie św. Idziego i św. Wojciecha tradycyjnie już zorganizowały wspólną uroczystość.
Mszy św., odprawionej w tym roku w kościele św. Wojciecha, przewodniczyli proboszczowie obydwu parafii ks. Zdzisław Golan i ks. Roman Karaś.
Zróbcie Mu miejsce, Pan idzie z nieba, / Pod przymiotami ukryty chleba. / Zagrody nasze widzieć przychodzi / I jak się dzieciom Jego powodzi” – brzmi jedna z pieśni śpiewanych podczas Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Chleb jest niezmiennie jej najważniejszym symbolem, w tym roku w wymiarze szczególnym, bo poświęcony jest św. Bratu Albertowi, który mówił, że w życiu trzeba być dobrym jak chleb.
- Zróbmy w przestrzeni naszych ulic miejsce dla Pana, przed nim zegnijmy kolana – apelował ks. Zdzisław Golan. - Nie tylko świątynie należą do Boga, ale też przestrzeń, w której żyjemy na co dzień. Jakże potrzeba współczesnemu światu klęknięcia przed prawdziwym Bogiem. On chce nam dziś błogosławić.
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
censor jpk
Levert
censor jpk
fotobudka star
manhattan