Bili i kopali dla telefonu komórkowego

Wydarzenia

Bili i kopali dla telefonu komórkowego

02.09.2016
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Wyszkowscy policjanci zatrzymali trzech braci podejrzanych o pobicie 53-letniego mieszkańca gminy Długosiodło. Z kieszeni mężczyzny wyciągnęli… telefon komórkowy.
Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Bracia, również mieszkańcy gminy Długosiodło, zaproponowali 53-latkowi, że podwiozą go do domu. Zamiast do domu, zawieźli go jednak na swoją posesję, tam wyciągnęli z samochodu, bili i kopali. Z kieszeni jego spodni zabrali telefon komórkowy. 
53-latek z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Jeszcze w dniu zgłoszenia wyszkowscy kryminalni zatrzymali podejrzewanych braci w wieku 19, 22 i 29 lat. Wszyscy usłyszeli już zarzuty, a prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. 
Za czyn, którego się dopuścili Kodeks karny przewiduje karę nawet 12 lat pozbawienia wolności.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Rząd zmienia szkołę, samorząd liczy… uczniów

Rząd zmienia szkołę, samorząd liczy… uczniów

- Zaczynamy rok szkolny z niepokojem. Wsłuchujemy się w słowa pani minister, ale czekamy na projekt ustawy – tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego, w którym spodziewana jest reforma szkolnictwa, mówi zastępczyni burmistrza. A w ubiegłym tygodniu minister edukacji zapowiedziała m.in., że rząd odchodzi od koncepcji tworzenia szkół powszechnych, pozostaje przy 8-klasowych podstawówkach i likwidacji gimnazjów.
Zmiany dotkną głównie gminną oświatę; w powiatowej, gdzie uczniów będzie więcej, są powody do zadowolenia. Nic dziwnego, że starosta zapewnia: - Traktujemy to jak wyzwanie, ale nie tragedię.
zobacz więcej
PIT przez Internet

PIT przez Internet

Polska administracja podatkowa stara się nadrabiać i nadążać za upływającym czasem i rozwijającą się technologią XXI wieku. Jednym z najlepiej ocenianych projektów wprowadzenia zmian, w tak zwanej nowej e-administracji, było wprowadzenie możliwości rozliczeń elektronicznych, czyli tak zwanych PIT przez Internet. Jak one działają? Dla kogo są dostępne? Czy to jest bezpieczne? I czy warto z nich skorzystać?
zobacz więcej
Szopka… w szopce (wideo)

Szopka… w szopce (wideo)

Chciała posiedzieć w żłóbku, przykryć siankiem małego Jezusa, ale niechcący urwała lewą dłoń królowi Baltazarowi. Pijaną kobietę, która nie chciała opuścić szopki stojącej na skwerze Jana Pawła II, policjanci zatrzymali w nocy z 19 na 20 grudnia.
zobacz więcej
Mamy nowy wiadukt (foto)

Mamy nowy wiadukt (foto)

Nowy wiadukt w ciągu drogi krajowej nr 62 już prawie gotowy, po starym praktycznie nie ma już śladu. Na razie z nowego korzystają tylko przechodnie, którzy chwalą szerokie chodniki i wysokie barierki. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad deklaruje, że kierowcy wjadą na nowy wiadukt już za tydzień. Również do 1 listopada ma zakończyć się przebudowa ul. Kościuszki.
zobacz więcej
Bricomarche
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku