Biedronka wycofuje mrożonki

Wydarzenia

Biedronka wycofuje mrożonki

31.07.2018
autor: źródło: Kurier PAP, opr. (red.)
Firma Jeronimo Martins i Główny Inspektorat Sanitarny informują o wycofaniu ze sprzedaży części warzywnych mrożonek sprzedawanych w sklepach „Biedronka”. W mrożonkach mogą znajdować się bakterie listeria monocytogenes.
Chodzi o mrożoną kukurydzę w „Warzywach na patelnię Mroźna Kraina 750 g” i w „Warzywach na patelnię po włosku 450 g” dostarczanych do sklepów przez firmę Greenyard Frozen Poland. Producent poinformował, że paczki tych produktów z datą przydatności do czerwca 2020 najlepiej zniszczyć lub zwrócić do punktu sprzedaży. „Badania kontrolne ww. produktów nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Inicjatywa wycofania wynika ze zobowiązania do podejmowania maksymalnych środków ostrożności, mających na celu zagwarantowanie bezpieczeństwa żywności, które jest najwyższym priorytetem Greenyard” – podkreśla firma. Mrożonki są wycofywane, by uniknąć nawet znikomego ryzyka spożycia składnika mogącego mieć wpływ na zdrowie konsumentów, jeśli produkt nie został przygotowany według instrukcji podanych na opakowaniu przez producenta.
„Firma Greenyard Frozen Poland podjęła zapobiegawcze działania w celu dobrowolnego wycofania mrożonych warzyw z uwagi na potencjalne ryzyko występowania w nich bakterii Listeria monocytogenes, związane z użytym do produkcji surowcem” – podaje GIS.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość

Najczęściej komentowane