Bezpłatne USG dzieci. Zapisy w maju, badania w czerwcu

Wydarzenia

Bezpłatne USG dzieci. Zapisy w maju, badania w czerwcu

08.05.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
18 i 19 maja będzie można zapisywać dzieci na nieodpłatne profilaktyczne badania USG. Badania będą prowadzone 5 i 6 czerwca. Akcję finansują Fundacja Ronalda McDonalda i Gmina Wyszków.
Fundacja oferuje badania USG tarczycy, węzłów chłonnych, jamy brzusznej oraz moszny u chłopców. Przebadanych zostanie 140 dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Badania są bezpłatne, bezpieczne i bezbolesne. Ich celem jest dokładna ocenę stanu narządów wewnętrznych dzieci oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy.
Zapisy prowadzone będą 18 i 19 maja dwutorowo: osobiście w pokoju nr 124 (I piętro) urzędu miejskiego w Wyszkowie lub telefonicznie, pod numerem telefonu 29 743-77-12. Warunkiem jest zameldowanie dziecka na terenie gminy Wyszków.
Zapisać można się na konkretną godzinę. Decyduje natomiast kolejność zgłoszeń, a zapisanych zostanie pierwszych 140 dzieci.
Badania prowadzone będą 5 i 6 czerwca w specjalnym ambulansie, który stanie na parkingu przed urzędem miejskim. Badanie trwa to ok. 15 minut. Rodzice otrzymają wyniki oraz ewentualne porady lekarskie.
Majster plus 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Mrówka - styczeń - luty 2020
Mrówka - styczeń - luty 2020