Bezpłatne USG dzieci. Zapisy w maju, badania w czerwcu

Wydarzenia

Bezpłatne USG dzieci. Zapisy w maju, badania w czerwcu

08.05.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
18 i 19 maja będzie można zapisywać dzieci na nieodpłatne profilaktyczne badania USG. Badania będą prowadzone 5 i 6 czerwca. Akcję finansują Fundacja Ronalda McDonalda i Gmina Wyszków.
Fundacja oferuje badania USG tarczycy, węzłów chłonnych, jamy brzusznej oraz moszny u chłopców. Przebadanych zostanie 140 dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Badania są bezpłatne, bezpieczne i bezbolesne. Ich celem jest dokładna ocenę stanu narządów wewnętrznych dzieci oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy.
Zapisy prowadzone będą 18 i 19 maja dwutorowo: osobiście w pokoju nr 124 (I piętro) urzędu miejskiego w Wyszkowie lub telefonicznie, pod numerem telefonu 29 743-77-12. Warunkiem jest zameldowanie dziecka na terenie gminy Wyszków.
Zapisać można się na konkretną godzinę. Decyduje natomiast kolejność zgłoszeń, a zapisanych zostanie pierwszych 140 dzieci.
Badania prowadzone będą 5 i 6 czerwca w specjalnym ambulansie, który stanie na parkingu przed urzędem miejskim. Badanie trwa to ok. 15 minut. Rodzice otrzymają wyniki oraz ewentualne porady lekarskie.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom