Bezpłatna mammografia

Wydarzenia

Bezpłatna mammografia

13.02.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Rak piersi co roku odbiera życie kilkunastu tysiącom Polek. Bezpłatna mammografia wykonywana będzie w Wyszkowie 5 marca w godz. 10 - 16 w mobilnej pracowni za urzędem miejskim.
Często kobiety zbyt późno dowiadują się, że są chore – rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na samopoczucie, dlatego panie rzadko zadają sobie pytanie, czy ta choroba może ich dotyczyć. Tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Niestety, zadowalający wynik poprzedniej mammografii nie zawsze gwarantuje, że obecnie nie zagraża nam nowotwór piersi. Bezpłatna mammografia w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ pozwala to skutecznie sprawdzić. 
Badanie jest szybkie i całkowicie bezpieczne, a wielu kobietom uratowało życie. Zdjęcia w technice obrazowania cyfrowego oceniane są przez dwóch niezależnych lekarzy radiologów, a w przypadkach wątpliwych, nawet trzech lekarzy. Istotnym elementem opisu badania jest ocena porównawcza z poprzednimi obrazami, dlatego ważne jest, by zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii. 
Do badania uprawnione są panie w wieku 50-69 lat, ubezpieczone, które nie są leczone z powodu raka piersi, a także:
- nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
- są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.
Szczególnie ważne jest rozpropagowanie informacji wśród pań z roczników 1966-1969, które, niestety, nie otrzymują indywidualnych zaproszeń na badania mammograficzne.
Aby uniknąć oczekiwania w kolejce oraz sprawdzić uprawnienie do badania, należy skorzystać z wcześniejszej rejestracji: tel. 58-666-24-44, www.mammo.pl/formularz.
Wszystkie panie uczestniczące w badaniu otrzymają prezent w postaci próbek kosmetyków.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom