Bezpłatna mammografia

Wydarzenia

Bezpłatna mammografia

01.10.2020
autor:
Październik jest miesiącem świadomości raka piersi, w którym szczególnie warto pamiętać o bezpłatnych badaniach mammograficznych w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanych przez NFZ. W Wyszkowie wykonywane będą 29 i 30 października.
 
Wyniki realizacji programu są niestety bardzo niepokojące. Wybuch epidemii koronawirusa i związane z nim wstrzymanie na trzy miesiące pracy mobilnych pracowni mammograficznych przyczynił się do dalszego obniżenia odsetka populacji pań objętej badaniami. W marcu wynosił on niewiele ponad 38% uprawnionych Polek, a w sierpniu spadł do zaledwie 34%.
Zachęcamy wszystkie panie, które z powodu pandemii nie mogły wykonać badań, o niezwlekanie z ich realizacją. Tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala bowiem na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby. 
Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji pań w Wyszkowie 29 października w godz. 10.30 -17.30 i 30 października w godz. 8 - 15.45 za Urzędem Miejskim, al. Róż 2.
W badaniu mogą wziąć udział panie w wieku 50-69 lat, ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi, a także:
nie miały wykonanej mammografii w ramach programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy
Należy się wcześniej zarejestrować pod nr tel. 58-666-24-44 lub na www.mammo.pl/formularz.
Badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem i wewnętrznymi procedurami LUX MED środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.
W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko trzy panie, co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu. Przed badaniem pracownicy medyczni mierzą paniom temperaturę i proszą o wypełnienie ankiety. Na badanie należy stawić się, oczywiście, w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość