Basen od czwartku znów czynny!

Wydarzenia

Basen od czwartku znów czynny!

15.05.2019
autor: mjk
Od 6.00 w czwartek 16 maja wyszkowski basen będzie znów czynny. Ratownicy przebywający na zwolnieniach lekarskich powrócili do pracy.

Basen nie działał w pełnym wymiarze czasowym (lub w ogóle) od początku maja. Powodem tego stanu był brak wystarczającej obsady ratowników WOPR. Jak poinformował nas dyrektor WOSiR Marek Wiśniewski od czwartkowego poranka basen znów działa dwuzmianowo. Ze zwolnień wrócili ratownicy, a będą wspomagać ich będą ratownicy z prywatnej firmy oraz WOPR Pułtusk.
Ratownicy domagają się sporych podwyżek. – Nie mam tych pieniędzy – mówi dyrektor Marek Wiśniewski.
Przypomnijmy: W tym roku pracownicy WOSiR dostali 4% podwyżki, ratownicy – ok. 100 zł do pensji, bo tyle środków WOSiR  dostał do budżetu na 2019 r.
Ratownicy chcieliby zarabiać 4 tys. zł brutto. – To oznacza podwyżkę w wysokości 1.200 – 1.300 zł – mówi dyrektor WOSiR Marek Wiiśniewski. – Jakie podwyżki mogłem dać w tym roku, takie dałem.
- Podstawowej pensji mam 1.900 zł netto, za taką odpowiedzialność – mówi nam jeden z ratowników. – Problem nawarstwiał się bardzo długo, ale nikt nie zwracał uwagi na to, co mówimy. Od lat prosimy o stopniowe podwyższanie pensji.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom
Zitcom