Anioły są wśród nas (foto)

Wydarzenia

Anioły są wśród nas (foto)

15.05.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Około 30 tys. zł udało się zebrać podczas pikniku charytatywnego zorganizowanego z myślą o Marku Szczesnym, który w powrocie do zdrowia potrzebuje wiele wsparcia duchowego, ale też kosztownej rehabilitacji. Piknik „Anioły są wśród nas” odbył się w niedzielę 14 maja na terenie Szkoły Podstawowej nr 1, której Marek był uczniem.
Historia 21-letniego Marka, który w lutym tego roku uległ wypadkowi samochodowemu i jeszcze do niedawna przebywał w śpiączce, poruszyła wiele serc. Przyjaciele i znajomi mobilizują się, zbierając środki na leczenie. Podczas pikniku poinformowano z ulgą i nadzieją, że Marek został właśnie wybudzony ze śpiączki.
Trzeba przyznać, że piknik zorganizowano z dużym rozmachem. Jego tytuł - „Anioły są wśród nas” - nie był przypadkowy. Nawiązywał do słów mamy Marka wypowiedzianych po jednej z wcześniejszych akcji charytatywnych w szkole: „Myślałam, że anioły są tylko w niebie. Nie sądziłam, iż spotkam ich na ziemi”.
Zabawie sprzyjała piękna pogoda. Dzieci i dorośli chętnie odwiedzali stoiska gastronomiczne i kramy handlowe. Maluchy oblegały zjeżdżalnie, chętnie siadały na policyjny motor i zaglądały do radiowozu. Pamiątkowe zdjęcie można było zrobić w fotobudce. Policja. Sporym powodzeniem cieszyła się również loteria fantowa.
Już od południa ze sceny rozlegały się dźwięki przeróżnej muzyki. Na dobry początek wystąpili gospodarze - uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1: Ania Zaleska, Maksymilian Martyna, Oliwia Borkowska, Julka Zdrojewska, Zuzia Krzyszczak, Kamil Durka i Kinga Sobolewska. Do fit-zabawy zaprosił klub FitLand. Zaprezentowała się również szkoła artystyczna Tomitofa oraz wyszkowskie tancerki: Rewia Dziecięca Sylaba i Wyszkowski Teatr Tańca. Wspaniały pokaz tańca cygańskiego dały Patrycja&Gipsy Stars. Zaśpiewali Jazz Gospel DM i Maryla Modzelan.
W tym czasie na sąsiednim stadionie WOSiR odbywał się charytatywny turniej piłkarskich szóstek „Gramy dla Marka”. Do rozgrywek zgłosiło się 10 drużyn. Puchar za I miejsce powędrował w ręce zawodników Wyszków Football Club, a Mateuszowi Zającowi przyznano zaszczytny tytuł króla strzelców. II miejsce zajęli piłkarze drużyny Nauka Jazdy u Sławka, a III – KKP Rodzina.
Im bliżej wieczoru, tym na terenie „jedynki” robiło się tłoczniej. Sporo osób przyszło na koncerty zespołów: Team, Beat Boys, Faktor. Duża część publiczności pozazdrościła wykonawcom, chętnie skorzystała z zaproszenia na scenę, z której ciężko już było ich ściągnąć. Niekwestionowaną gwiazdą imprezy był znany wyszkowianin „Dejw”, na którego koncercie okrzyki zachwyconych fanek nie milkły.
Piknik zakończył się jednak zdecydowanie bardziej nastrojowo. Na widowni zapalono kolorowe światełka, gdy Olga Czerwińska śpiewała, specjalnie dla Marka Szczesnego - bohatera tego koncertu, przepiękną piosenkę „Obudź się i żyj” (utwór Moniki Kuszyńskiej). Podczas ostatniej piosenki – „Niepokonani” zespołu „Perfect” - na scenę zaproszono organizatorów pikniku i wolontariuszy, a także przyjaciół zmarłego kilka miesięcy temu Maksyma Grzybowskiego – kolegę Marka Szczesnego.
W niedzielę w całym mieście środki na leczenie Marka zbierali wolontariusze, zbiórki prowadziły również wyszkowskie sklepy. Wstępnie policzono, że udało się zgromadzić 30 tys. zł. – Ale wszystkiego jeszcze nie policzyliśmy, środki cały czas spływają. Odzew przeszedł nasze oczekiwania – w imieniu organizatorów podkreśla Iwona Woźniakowska, wychowawczyni Marka. – Wszystkim bardzo, bardzo serdecznie dziękujemy!
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom