Aleja Piłsudskiego od wtorku częściowo zamknięta

Wydarzenia

Aleja Piłsudskiego od wtorku częściowo zamknięta

30.07.2020
autor:
Od wtorku 4 sierpnia jeszcze bardziej odczujemy utrudnienia na al. Piłsudskiego związane z przebudową ulicy. O godz. 10 ma zostać zamknięty odcinek remontowanej drogi od skrzyżowania z ul. Żytnią do skrzyżowania z ul. Centralną.
 
Utrudnienia występują od połowy czerwca, kiedy to asfalt został częściowo sfrezowany. Już wówczas gmina zapowiedziała całkowite wyłączenie z ruchu. Czekała na pozwolenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (zarządcy ul. Serockiej) i Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich (zarządca ul. Pułtuskiej).
30 lipca wykonawca inwestycji, firma „Drogowiec” Macieja i Wacława Wojtaszków, poinformował, że czasowa organizacja ruchu została zatwierdzona. 4 sierpnia o godz. 10 zostanie nastąpi zamknięcie odcinka al. Piłsudskiego od skrzyżowania z ul. Żytnią do skrzyżowania z ul. Centralną. To oznacza, że z ronda będzie można dojechać do znajdujących się przy nim sklepów spożywczych.
Planuje się, że taki stan rzeczy potrwa ok. trzech miesięcy. Termin zakończenia inwestycji jest dopiero w przyszłym roku, ale w tym mają zostać zakończone prace najbardziej utrudniające ruch, czyli na jezdni. A przypomnijmy, że na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Sikorskiego powstanie niewielkie rondo. Podczas konsultacji mieszkańcy uznali, że to lepsze rozwiązanie niż sygnalizacja świetlna. Na przyszły rok planuje się zakończenie budowy chodników, ścieżki rowerowej i zagospodarowanie zielni.
Środki na przebudowę al. Piłsudskiego Gmina Wyszków otrzymała z Funduszu Dróg Samorządowych. Przetarg – z ofertą 4 mln 270 tys. zł – wygrała firma „Drogowiec” Macieja i Wacława Wojtaszków z Rybienka Nowego. Zadanie obejmuje przebudowę drogi na długości 432,91 mb wraz z infrastrukturą towarzyszącą, m.in. nowymi chodnikami, dwukierunkową ścieżką rowerową, pięcioma przejściami dla pieszych (w tym trzema z azylami).
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość

Najczęściej komentowane