Akwarium dla dziecka

Wydarzenia

Akwarium dla dziecka

02.01.2019
autor: Red.
Już od dawna, częstym zwyczajem wśród rodziców jest dawanie dzieciom prezentów, w postaci zwierząt. Z pewnością ucieszy on każde dziecko, o ile jest to rozsądny i odpowiedzialny prezent, a maluch nie potraktuje go, jak zabawki na 5 minut. Każde zwierzę odczuwa tak samo, jak człowiek. Jeśli zdecydujesz się kupić dziecku np. akwarium, musisz pamiętać, że należy o nie dbać. To nie może być tylko chwilowy wymysł. Jeśli Twoja pociecha od dłuższego czasu mówi, że marzy o akwarium z rybkami, to nie znaczy też, że nie możesz się na taki pomysł zgodzić. Wręcz przeciwnie, pokaż swojemu dziecku, że chcesz spełniać jego marzenia. Pamiętaj jednak, żeby nauczyć je kilku podstawowych zasad.

Ryby w akwarium – pokój dziecka

Ryby akwariowe to żywe stworzenia, dlatego należy im się szacunek i dobra opieka. Przed zakupem przedyskutuj, ze swoim dzieckiem, kwestię zajmowania się akwarium. Naucz je codziennych czynności, które niejako wejdą mu w krew i będzie je robiło automatycznie. Na początek karmienie ryb. Ustal porę dnia, w których Twoje dziecko powinno podawać pokarm. Niech uczestniczy także w cotygodniowej podmianie wody. Z pewnością nie zrobi tego samo, jednak przy odrobinie pomocy, może nauczyć się wielu przydatnych umiejętności. Codziennie powinno też sprawdzać temperaturę wody i obserwować, czy urządzenia działają prawidłowo.

Osprzęt do akwarium

Jeżeli mowa o urządzeniach, warto zatrzymać się przy nich na chwilę. Zastanów się, czy osprzęt kupiony do akwarium, jest w pełni bezpieczny dla malucha. O ile filtr wody czy napowietrzacz nie powinny same w sobie stanowić większego zagrożenia, to jednak w dalszym ciągu są podłączone pod sieć elektryczną. A jak wiadomo, pomysły dzieci nie znają granic. Pamiętaj więc, aby dobrze zabezpieczyć instalację i jak najlepiej schować wszystkie kable oraz urządzenia niebezpieczne dla dziecka. Pozwól mu jednak kontrolować, czy oświetlenie działa w pełni prawidłowo lub czy napowietrzacz się nie zapycha. Naucz dziecko wsłuchiwać się w pracę urządzeń, a po jakimś czasie będzie ono samo słyszało, gdy coś się zepsuje.

Grzałka z termostatem do akwarium

Grzałka akwariowa to taki rodzaj urządzenia, przed którym niegdyś każde dziecko bywało ostrzegane przez rodziców. „Uważaj bo się oparzysz”, „uważaj, bo kopnie Cię prąd”, „nie dotykaj, bo pęknie i się skaleczysz!”. Często słyszałeś to w dzieciństwie? Kiedyś grzałki akwariowe były postrachem każdego akwarysty, ponieważ były o wiele bardziej niebezpieczne. Rzeczywiście bardzo nagrzewała się ich obudowa, powodując oparzenia u nieostrożnych użytkowników. Częściej też dochodziło do zwarć na stykach kabli i było to również bardzo niebezpieczne. Zdarzały się także stłuczenia, więc wystrzegano się grzałek jak ognia. Na szczęście dzisiaj grzałki to sprzymierzeniec każdego akwarysty! Firma AQUAEL, w trosce o bezpieczeństwo Twoje i Twoich najbliższych, posiada w swojej ofercie różne rodzaje grzałek. Począwszy od tych odpornych na stłuczenia, aż po nienagrzewającą się obudowę. Każda posiada elektryczny termostat, dzięki któremu nie przegrzejesz wody w akwarium.

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom