A śpiewu i humoru sobie nie żałujcie… (foto)

Wydarzenia

A śpiewu i humoru sobie nie żałujcie… (foto)

10.07.2019
autor: Elżbieta Szczuka
Seniorzy z Lucynowa Dużego i Fidestu spotkali się na Ósmej Niedzieli Seniora. 7 lipca było uroczyście, elegancko, sympatycznie i wesoło.
 
Niedzielę seniora zorganizowali: sołtys Lucynowa Dużego Eugeniusz Zaremba, Rada Sołecka i Zarząd Wspólnoty Gruntowej, przy wsparciu Gminy Wyszków. Ich gośćmi, oprócz głównych bohaterów spotkania, byli burmistrz Grzegorz Nowosielski, dyrektor OPS Agnieszka Mróz, kierownik DDP „Senior” Dorota Wojtkowska z zespołem „Nadbużanie”, dyr. Szkoły Podstawowej w Lucynowie Urszula Gałecka.
Uroczystość rozpoczęła Msza św. w kościele św. Antoniego w Lucynowie Dużym w intencji seniorów, ich bliskich i zmarłych. Odprawił ją ks. proboszcz Dariusz Niewęgłowski, do mszy służył sołtys Eugeniusz Zaremba. Tradycyjnie przed ołtarzem zapalono lampki w intencji najbliższych, którzy odeszli z tego świata.
Ks. proboszcz od lat próbuje odpowiedzieć na pytanie: Kim naprawdę jest senior? Tym razem oparł się na prasie amerykańskiej. - W USA seniorem jest osoba, która jest w wieku, w którym wycofuje się z pracy zawodowej i przechodzi na emeryturę. Zrobiła karierę, wychowała dzieci. Senior jest uważany za człowieka mądrzejszego, bardziej doświadczonego. Od strony medycznej senior ma większe problemy ze zdrowiem, które są związane z wiekiem. Utrata mobilności, słuchu i wzroku to najczęstsze dolegliwości zdrowotne.
Seniorom ze swojej parafii, jak co roku, życzył zdrowia i wyższych emerytur.
- Drodzy seniorzy, jak mówił Jan Paweł II: Nie lękajcie się, bądźcie zawsze w bliskości Pana, cieszcie się każdą chwilą złotą – życzyła w imieniu organizatorów Mirosława Zaremba. - Osłodźcie sobie smutki ptasim mleczkiem, a potem odwiedzajcie często Pana Jezusa w kościele i siebie nawzajem. 
Ptasiego mleczka seniorzy nie musieli poszukiwać – dostali je w prezencie od Rady Sołeckiej.
Tradycją stało się również wspólne zdjęcie uczestników na schodach przed kościołem. Stąd wszyscy przenieśli się do pięknie udekorowanej remizy na poczęstunek.
- Cieszcie się i radujcie, a śpiewu i humoru sobie nie żałujcie – powitali przybyłych organizatorzy.
I tak było – były śpiewy i tańce, a do zabawy skutecznie zagrzewał zespół „Nadbużanie”.
Kolejna tradycja senioralnych spotkań to tort z płonącymi świeczkami, w tym roku z ośmioma.
We wrześniu tego roku państwo Genowefa i Aleksander Rzempołuchowie będą świętować 60-lecie pożycia małżeńskiego - burmistrz wręczył im bukiet kwiatów. Kwiaty otrzymała też bardzo aktywna seniorka Stanisława Rejnuś, która w grudniu skończy 90 lat – okazało się, ona i burmistrz urodzili się tego samego dnia.
Zaproszenie na mszę
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom

Najczęściej komentowane

Zitcom