997 przełącza się na 112

Wydarzenia

997 przełącza się na 112

18.10.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Przez najbliższe kilka tygodni na terenie województwa mazowieckiego numer alarmowy 997 przełączony zostanie z jednostek organizacyjnych Policji na nr alarmowy 112 obsługiwany przez operatorów Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Numer nadal będzie aktywny, zmieni się jedynie miejsce odbioru zgłoszenia. Proces ten potrwa od 18 października do 6 listopada.
W kwietniu MSWiA rozpoczęło sukcesywny proces przenoszenia numerów alarmowych na terenie całego kraju. Zmiana podyktowana jest zintegrowaniem systemu, który umożliwić ma jednoczesne powiadomienie o zdarzeniu wszystkich właściwych służb ratowniczych oraz wyeliminowaniu dużej ilości fałszywych zgłoszeń. Ponadto nr 112 jest międzynarodowym jednolitym numerem alarmowym obowiązującym na terenie całej Unii Europejskiej, który daje również możliwość przekierowania zgłoszenia do operatora władającego danym językiem obcym, pracującego w dowolnym CPR w kraju.
Osoba dzwoniąca na nr 112 zostanie połączona z operatorem CPR, natomiast w sytuacjach newralgicznych, gdy zagrożone będzie życie, zdrowie ludzkie lub porządek publiczny, operator CPR zgłoszenia będzie przekazywał dyżurnym jednostek organizacyjnych policji.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Chodzi o pracę, ale najważniejsze jest dziecko (foto)

Chodzi o pracę, ale najważniejsze jest dziecko (foto)

Samodzielna szkoła podstawowa lub połączenie z inną podstawówką – to dwa warianty, jakie gmina po reformie oświatowej przewiduje dla obecnego Gimnazjum nr 2. O przyszłości szkoły zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska rozmawiała w poniedziałek 19 września z zaniepokojonymi nauczycielami. – Nie twórzmy atmosfery konfliktu, jesteśmy po tej samej stronie – apelowała.
- Na żadną wojenkę z nikim nie idziemy – zapewniali nauczyciele.
zobacz więcej
Quad/Graphics nagrodził maturzystów (foto)

Quad/Graphics nagrodził maturzystów (foto)

Quad/Graphics, podobnie jak w roku ubiegłym, nagrodził maturzystów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki na maturze z języka angielskiego. W zeszłym roku nagrodę wręczono tylko w I LO im. C.K. Norwida. – W tym roku chcemy także uhonorować uczniów Zespołu Szkół nr 1, CEZiU i Zespołu Szkół nr 3 – informują fundatorzy nagród. Jako pierwsi nagrody otrzymali maturzyści „Norwida” i ZS nr 3. 
zobacz więcej
Moim pięknym miastem zainteresowała się telewizja (foto)

Moim pięknym miastem zainteresowała się telewizja (foto)

To już dziewiąta edycja konkursu Moje piękne miasto. Uczestniczą w nim mieszkańcy budynków administrowanych przez WTBS. Nagrody mieszkańcem najpiękniej ukwieconych i najbardziej zadbanych posesji na specjalnej uroczystości wręczył burmistrz Grzegorz Nowosielski, w piątek 7 września w sali Urzędu Stanu Cywilnego. – Dziękujemy za bardzo pozytywną promocję Wyszkowa – zwrócił się do uczestników konkursu. – Na pewno tym konkursem podnieśliśmy poziom estetyki miasta – dodał Marek Siekierski, prezes WTBS. Konkursem „Moje Piękne Miasto” zainteresowała się TVP3, nakręcony przez stację materiał będzie można obejrzeć w sobotę 9 września.
zobacz więcej
"Skłodowska" pożegnała maturzystów (foto)

"Skłodowska" pożegnała maturzystów (foto)

Dzisiaj rano ze szkołą pożegnali się maturzyści Zespołu Szkół nr 1 Marii Skłodowskiej-Curie. – Każdego dnia, będąc w tej szkole, pisaliście jej historię – zwrócił się do nich dyrektor Marian Popławski, życząc aktywnego, szczęśliwego życia, z nadzieją, że będą twórczo i intelektualnie budowali wspólną przyszłość Polski.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku