997 przełącza się na 112

Wydarzenia

997 przełącza się na 112

18.10.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Przez najbliższe kilka tygodni na terenie województwa mazowieckiego numer alarmowy 997 przełączony zostanie z jednostek organizacyjnych Policji na nr alarmowy 112 obsługiwany przez operatorów Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Numer nadal będzie aktywny, zmieni się jedynie miejsce odbioru zgłoszenia. Proces ten potrwa od 18 października do 6 listopada.
W kwietniu MSWiA rozpoczęło sukcesywny proces przenoszenia numerów alarmowych na terenie całego kraju. Zmiana podyktowana jest zintegrowaniem systemu, który umożliwić ma jednoczesne powiadomienie o zdarzeniu wszystkich właściwych służb ratowniczych oraz wyeliminowaniu dużej ilości fałszywych zgłoszeń. Ponadto nr 112 jest międzynarodowym jednolitym numerem alarmowym obowiązującym na terenie całej Unii Europejskiej, który daje również możliwość przekierowania zgłoszenia do operatora władającego danym językiem obcym, pracującego w dowolnym CPR w kraju.
Osoba dzwoniąca na nr 112 zostanie połączona z operatorem CPR, natomiast w sytuacjach newralgicznych, gdy zagrożone będzie życie, zdrowie ludzkie lub porządek publiczny, operator CPR zgłoszenia będzie przekazywał dyżurnym jednostek organizacyjnych policji.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Gminny Dzień Dziecka (foto)

Gminny Dzień Dziecka (foto)

Na brak atrakcji nie mogły narzekać dzieci, małe i duże, które w słoneczną niedzielę wzięły udział w Rodzinnym Pikniku Profilaktycznym, na który tradycyjnie z okazji Dnia Dziecka zaprosiła Gmina Wyszków. W tym roku wyjątkowo, bo nie w parku lub centrum miasta, jak dotychczas, ale na os. Polonez.
zobacz więcej
Pożyczka dla każdego? Według prawa nie każdy może dostać pożyczkę

Pożyczka dla każdego? Według prawa nie każdy może dostać pożyczkę

Polskie prawo jest łagodne dla pożyczkobiorców. Znaczna część osób może otrzymać pożyczki w bankach i instytucjach pozabankowych. Nie można jednak powiedzieć, że istnieje pożyczka dla każdego - chyba że będzie tu mowa o pożyczce prywatnej. Istnieje kilka sytuacji, w których według prawa firmy nie mogą udzielać pożyczek. To m.in. ubezwłasnowolnienie całkowite oraz upadłość konsumencka.
zobacz więcej
Filia biblioteki do likwidacji. Mieszkańcy oponują

Filia biblioteki do likwidacji. Mieszkańcy oponują

Gmina nosi się z zamiarem likwidacji filii Biblioteki Miejskiej w Lucynowie. Liczba wypożyczeń spada, w jednym budynku funkcjonują dwie biblioteki (filia i szkolna), a szkole potrzebne są dodatkowe pomieszczenia. Argumenty te nie przekonują mieszkańców, którzy domagają się pozostawienia filii.
zobacz więcej
Zabójstwo kobiety. Policja zatrzymała dwóch podejrzanych

Zabójstwo kobiety. Policja zatrzymała dwóch podejrzanych

Ciało 46-letniej mieszkanki gminy Długosiodło znaleziono w miejscowości Góry, w gminie Goworowo. Zarzut zabójstwa usłyszeli dwaj młodzi mężczyźni, również mieszkańcy powiatu wyszkowskiego. Prawdopodobnie jeden z nich jest synem ofiary.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku