500 plus: przyjmują wnioski

Wydarzenia

500 plus: przyjmują wnioski

07.08.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Jak można się było spodziewać, w pierwszych dniach przyjmowania wniosków na kolejny okres rozliczeniowy programu 500 plus w Centrum dla Rodziny panował spory ruch.
Wnioski przyjmowane są od 1 sierpnia. W ciągu czterech pierwszych dni w gminie Wyszków wpłynęło ich 329, najwięcej – 103 – już 1 sierpnia.
Do wyszkowskiego Centrum dla Rodziny dużo osób przyszło tylko po druki, jednak te Ośrodek Pomocy Społecznej otrzymał dopiero 31 lipca, i to tylko w części. Urzędnicy dwoili się więc i troili, by dokumentów starczyło dla każdego. Wsparły ich lokalne drukarnie.
Wnioski przyjmowane są na sześciu stanowiskach. Kolejki były jednak spore, zwłaszcza, że niektórzy druki wypełniali dopiero na miejscu. Niemałą grupę stanowią też osoby składające kilka wniosków, bo ubiegają się również o świadczenia rodzinne i z funduszu alimentacyjnego.
Główne zasady programu „Rodzina 500+” pozostają bez zmian. W dalszym ciągu będzie to nieopodatkowane świadczenie w wysokości 500 zł, wypłacane do 18. roku życia dziecka. Kryterium dochodowe obowiązujące jedynie na pierwsze dziecko (800 lub 1.200 zł w przypadku dziecka niepełnosprawnego) pozostało to samo. Zmieniły się jednak zasady ustalania dochodu w przypadku niektórych działalności gospodarczych (ryczałt, karta podatkowa). Rząd postawił też dodatkowe warunki osobom samotnie wychowującym dzieci, ponieważ często dochodzi do sytuacji, w których pary celowo pomijają dochód współpartnera, by łatwiej uzyskać świadczenie z programu.
Godziny przyjęć interesantów w Centrum dla Rodziny w Wyszkowie, ul. Kościuszki 54: 
  • poniedziałek: 8 – 16
  • wtorek: 8 – 18
  • środa: dzień wewnętrzny (można pobrać druki)
  • czwartek: 8 – 18
  • piątek: 8 – 16
Przypominamy, że wnioski można złożyć również drogą elektroniczną, poprzez portal empatia.mrpips.gov.pl, profil zaufany, PUE ZUS oraz bankowość elektroniczną. Wyszkowski OPS podkreśla, że od nowego okresu świadczeniowego, 500 plus, podobnie jak świadczenia rodzinne i fundusz alimentacyjny, wypłacane będą wyłącznie na wskazane konto w banku.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom