5 porad, jak zapakować paczkę do wysyłki

Wydarzenia

5 porad, jak zapakować paczkę do wysyłki

04.06.2020
autor: materiał zewnętrzny
Przesyłki pokonują różne odległości, dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na sposób zapakowania paczki. Jeśli zostanie ona odpowiednio zabezpieczona, mamy pewność, że dostarczany produkt dotrze do adresata w nienaruszonym stanie.
 

Przesyłki pokonują różne odległości, dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na sposób zapakowania paczki. Jeśli zostanie ona odpowiednio zabezpieczona, mamy pewność, że dostarczany produkt dotrze do adresata w nienaruszonym stanie. Lekceważenie pakowania przesyłki może skutkować uszkodzeniem - pęknięciem, stłuczeniem bądź zagięciem produktu. Dodatkowo uszkodzona paczka może stać się także powodem do nie przyjęcia paczki i jej odesłania.
 

Jak pakować paczki?

Zastanawiasz się, jak prawidłowo zapakować paczkę do wysyłki? Jest wiele sposobów pakowania paczek, dzięki którym możemy być pewni tego, że dotrą one do adresata w nienaruszonym stanie. Warto zapoznać się z najważniejszymi wytycznymi, dotyczącymi pakowania przesyłek.

Przed przystąpieniem do pakowania, warto zastanowić się, jak daleką drogę ma przebyć paczka oraz jak bardzo ważna i delikatna jest jej zawartość. Istotnym punktem jest także sprawdzenie wymogów transportowych dotyczących opakowania i towarów, które zostały wyłączone z przewozu. To właśnie po stronie nadającego paczkę leży odpowiednie zapakowanie i zabezpieczenie jej zawartości.
 

Jak zapakować przesyłkę?

Trudno jest wskazać jeden konkretny sposób, zgodnie z którym powinny być pakowane przesyłki, ze względu na różnorodność nadawanych przedmiotów. Po pierwsze, warto dobrać rodzaj opakowania do wagi nadawanego przedmiotu. Trwałe i wytrzymałe opakowanie pozwoli bez problemu dotrzeć przesyłce do odbiorcy. Należy także zwrócić szczególną uwagę na przesyłki niestandardowe, które są często droższe. Najlepiej więc zapakować przesyłkę w kartonowe pudełko o kształcie prostopadłościanu. Taki rodzaj opakowania pozwoli uniknąć dodatkowych kosztów związanych z przesyłką niestandardową. Kolejno – warto także zwrócić uwagę nad rodzajem nadawanego przedmiotu - zwróć uwagę na to, czy przedmiot jest delikatny i kruchy, czy jednak jest to taka rzecz, która nie może ulec zniszczeniu w czasie transportu. Dobierz pudełko do rodzaju przesyłanej rzeczy.

Do zapakowania większości przedmiotów sprawdzą się dobrej jakości pudełka kartonowe Margopack i pudełka fasonowe, które będą adekwatne do zawartości. Przedmiot, umieszczony w opakowaniu powinien być nieruchomy, puste przestrzenie należy uzupełnić pianką, gazetą lub folią bąbelkową. Należy unikać takiej sytuacji, gdzie wystające elementy stykają się ze ścianami pudełka. Wówczas przedmiot może być bardziej narażony na uszkodzenie.

Opakowanie odpowiednio przygotowane do wysyłki powinno być szczelnie zamknięte i zaklejone. Na wszystkich łączeniach i krawędziach powinna pojawić się taśma klejąca. Należy także unikać oklejania pudełka folią typu stretch, ponieważ taka przesyłka może zostać uznana za niestandardową, co może zwiększyć koszty jej transportu.

 

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SP nr 4 świętuje 35. urodziny

SP nr 4 świętuje 35. urodziny

21 listopada swoje 35. urodziny obchodziła Szkoła Podstawowa nr 4 im. Obrońców Westerplatte w Wyszkowie. Uroczystość z okazji jubileuszu szkoły rozpoczęła się Mszą św. w sanktuarium św. Idziego. Część oficjalna odbyła się w siedzibie szkoły przy ul. Generała Józefa Sowińskiego 55. 
zobacz więcej
Inwestycja w oświetlenie LED - skąd wziąć na to środki?

Inwestycja w oświetlenie LED - skąd wziąć na to środki?

Wymiana tradycyjnego oświetlenia na nowoczesną technologię LED stała się jednym ze skuteczniejszych sposobów generowania oszczędności, zwiększania efektywności energetycznej i poprawy wpływu środowiskowego wielu firm, przedsiębiorstw i zakładów produkcyjnych, a także obiektów handlowych, usługowych, i publicznych. Inwestycja ta nie należy do najtańszych, co automatycznie rodzi pytanie: skąd pozyskać środki potrzebne do zmiany standardowego oświetlenia na energooszczędne oprawy LED? Problem dotyczy nie tylko gmin i miast decydujących się na tego typu krok w przestrzeni publicznej, ale też prywatnych firm chcących zaznaczyć swój wpływ na eliminację marnotrawstwa energetycznego. Szczęśliwie, na rynku pojawiło się już wiele sposobów dofinansowania tego typu inwestycji. Z czego mogą skorzystać dziś przedsiębiorcy?
zobacz więcej
Lody, które warto wybrać do kawiarni

Lody, które warto wybrać do kawiarni

Ciepły dzień zachęca do spacerów i korzystania ze słońca. Zazwyczaj wtedy też pojawia się ochota na pyszne lody i kawę. Takie połączenie to idealnie spędzone popołudnie według wielu konsumentów. Warto wziąć pod uwagę preferencje lokalnych klientów i zapewnić im stały dostęp do tego pysznego deseru. Podpowiadamy, jakie lody wybrać, by zadowolić klientów.
zobacz więcej
Chcą być radnymi w gminach

Chcą być radnymi w gminach

Brańszczyk, Długosiodło, Rząśnik, Somianka, Zabrodzie – kto kandyduje na radnych w tych gminach?
zobacz więcej