47 704 62 00 - nowy numer do wyszkowskiej policji

Wydarzenia

47 704 62 00 - nowy numer do wyszkowskiej policji

29.05.2020
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Komenda Powiatowa Policji w Wyszkowie i jej podległe posterunki policji na terenie naszego powiatu, dołączyły do jednostek policji w kraju, które zmieniły numery telefonów. Aby dodzwonić się do jednostki policji, zamiast numeru kierunkowego, trzeba wybrać wyróżnik MSWiA - 47. Numer telefonu do wyszkowskiej komendy to teraz 47 704 62 00.
Ze względu na skalę przedsięwzięcia, planowany jest 6-miesięczny okres, podczas którego równolegle będą funkcjonowały dotychczas używane numery telefonów.
 
Efektem uruchomienia wyróżnika jest kompleksowa zmiana sposobu wybierania oraz kierowania połączeń dla stacjonarnych telefonów resortowych, w tym policji.
Wyróżnik AB=47 należy traktować jako jednolity numer kierunkowy do sieci resortowej w skali całego kraju. Do tej pory każda jednostka policji zapewniała kierowanie ruchu pomiędzy publiczną siecią telekomunikacyjną (PSTN), a siecią resortową we własnym zakresie, co powodowało, że numeracja każdego z województw odzwierciedlała publiczną numerację opartą o podział na 49 stref numeracyjnych. Zmianie ulegnie sposób wybierania numeru resortowego z sieci publicznych stacjonarnych i komórkowych.
Wszystkie aktualne dane teleadresowe znajdują się na stronie internetowej KPP w Wyszkowie oraz w aplikacji Moja Komenda.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom