100 wioseł na Bugu na 100-lecie Cudu nad Wisłą

Wydarzenia

100 wioseł na Bugu na 100-lecie Cudu nad Wisłą

04.08.2020
autor:
- na spływ z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej zaprasza Stowarzyszenie Miłośników Rybienka Leśnego i Okolic.: sobota 15 sierpnia, start ok. godz. 12, ujście Liwca do Bugu w Kamieńczyku. Na koniec na plaży na Latoszku odbędzie się piknik.
 
“Popłyniemy triumfalną kawalkadą jednostek pływających na trasie od Kamieńczyka do Wyszkowa, oddając w ten sposób hołd bohaterom, którzy obronili w 1920 naszą młodą niepodległość” - zapraszają organizatorzy. Do udziału zachęcają posiadaczy jednostek pływających - łódek, motorówek, kajaków, desek, pychówek, galarów, platform, tratw: “Pokażmy przy tej okazji także, jak bliska jest nam nasza rzeka - piękny i dziki Bug!” Dla osób bez łódek organizatorzy przygotują kajaki. Zbiórka kajakarzy na plaży na Latoszku o godz. 11.30, gdzie czekał będzie autobus.
“Na zakończenie spływu będziemy fetować tę wyjątkową rocznicę piknikiem na plaży na Latoszku. W jego trakcie odbędą się m. in. wyścigi kajakami na trasie pomiędzy mostami w Wyszkowie” - zaprasza stowarzyszenie. Będzie też ognisko z kiełbaskami i gorąca zupa, wspólne śpiewanie piosenek historycznych i patriotycznych.
Zapisy na spływ, piknik na plaży i wyścigi kajaków prowadzone są drogą mejlową: 
zapisy@rybienkolesne.pl. Składka za osobę: 70 zł za spływ i piknik na plaży, 50 zł za sam spływ, 20 zł za sam piknik. Osoby płynące własnymi łódkami nie płacą za spływ. 
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom