Chcą być radnymi w gminach

Wybory 2018

Chcą być radnymi w gminach

20.09.2018
autor: Redakcja
Brańszczyk, Długosiodło, Rząśnik, Somianka, Zabrodzie – kto kandyduje na radnych w tych gminach?

GMINA BRAŃSZCZYK
 
Okręg nr 1: Brańszczyk, ulice: Bielińska, Brzozowa, Ciepła, Dębowa, Chopina, Jana Pawła II od nr 1 do nr 59, Kamieniecka, Miła, Na Skarpie, Na Stoku, Nakieł, Pogodna, Poprzeczna, Pozioma, Retmańska, Słowikowa, Zielone Wzgórze
Nasza Gmina Brańszczyk: Cezary Tomasz Pietrzak
Prawo i Sprawiedliwość: Jan Szymanik
Stowarzyszenie Bocian KRIS: Piotr Deptuła
 
Okręg nr 2: Brańszczyk, ulice: Chabrowa, Dworska, Grzybowa, Jana Pawła II od nr 60 do nr 103, Jeziorna, Makowa, Nadbużna, Polna, Prosta, Przyjemna, Rumiankowa, Wąska, Wspólna
Nasza Gmina Brańszczyk: Grzegorz Kaflik
Prawo i Sprawiedliwość: Stanisław Bogusław Kowalski
Stowarzyszenie Bocian KRIS: Tomasz Sławomir Bralewski
 
Okręg nr 3: Nowy Brańszczyk, Przyjmy
Nasza Gmina Brańszczyk: Adam Błoński
Prawo i Sprawiedliwość: Agnieszka Emilia Szczygielska
 
Okręg nr 4: Niemiry
Nasza Gmina Brańszczyk: Barbara Kulasińska
Prawo i Sprawiedliwość: Ewa Beata Wielgolaska
Stowarzyszenie Bocian KRIS: Mateusz Rojek
 
Okręg nr 5: Nowe Budy, Stare Budy, Tuchlin
Nasza Gmina Brańszczyk: Dariusz Deptuła
Prawo i Sprawiedliwość: Bogdan Antoni Czarnecki
 
Okręg nr 6: Ojcowizna, Trzcianka od nr 1 do 114
Nasza Gmina Brańszczyk: Stanisław Marian Sępkowski
Prawo i Sprawiedliwość: Jadwiga Uchal
Stowarzyszenie Bocian KRIS: Marcin Zając
 
Okręg nr 7: Trzcianka od nr 115 do 267
Nasza Gmina Brańszczyk: Jadwiga Wyszyńska
Prawo i Sprawiedliwość: Hanna Zagożdżon
Stowarzyszenie Bocian KRIS: Zofia Kądziela
 
Okręg nr 8: Turzyn
Prawo i Sprawiedliwość: Jadwiga Stoszewska
 
Okręg nr 9: Białebłoto-Kobyla
Nasza Gmina Brańszczyk: Andrzej Ostrowski
Prawo i Sprawiedliwość: Tadeusz Kruszewski
 
Okręg nr 10: Białebłoto-Kurza, Białebłoto Stara Wieś
Nasza Gmina Brańszczyk: Joanna Bożena Rogalska
Prawo i Sprawiedliwość: Paweł Szydlik
 
Okręg nr 11: Nowa Wieś, osiedle Dalekie-Tartak, ulice: Brzozowa, Czarnej Jagody, Dębowa, Lipowa, Modrzewiowa, Puszczy Białej, Sosnowa, Topolowa, Wrzosowa
Nasza Gmina Brańszczyk: Andrzej Skłucki
Prawo i Sprawiedliwość: Katarzyna Barbara Iwańska
 
Okręg nr 12: Dudowizna, Poręba-Kocęby
Nasza Gmina Brańszczyk: Grzegorz Sitek
Prawo i Sprawiedliwość: Jan Domalewski
 
Okręg nr 13: Poręba Średnia
Nasza Gmina Brańszczyk: Andrzej Marek Kukwa
Prawo i Sprawiedliwość: Danuta Deluga
 
Okręg nr 14: Udrzyn, Udrzynek
Nasza Gmina Brańszczyk: Sławomir Kazimierz Gałązka
Prawo i Sprawiedliwość: Janina Katarzyna Demetriou-Warburton
 
Okręg nr 15: Budykierz, Knurowiec
Nasza Gmina Brańszczyk: Anna Ewa Nasiadka
 
GMINA DŁUGOSIODŁO
 
Okręg nr 1: Długosiodło ulice: 1 Maja, Głowackiego, Chomicza, Kilińskiego, Kasztanowa, Królowej Jadwigi, Leśna, Obrońców Ojczyzny, Piaskowa, Pocztowa, Pułaskiego, Sosnowa, Moniuszki, Strażacka
Prawo i Sprawiedliwość: Ewa Kachel
Nasza Gmina Długosiodło: Rafał Pawłowski
Przymierze Samorządowe Gmin i Powiatu: Ewelina Pyśk
 
Okręg nr 2: Długosiodło ulice: 4 Września, Mickiewicza, Poniatowskiego, Polna, Słoneczna, Spacerowa, Sportowa, Kościuszki, Targowa
Prawo i Sprawiedliwość: Jarosław Bułatowicz
Nasza Gmina Długosiodło: Teresa Paradowska
Przymierze Samorządowe Gmin i Powiatu: Julita Małgorzata Gąsiewska
 
Okręg nr 3: Długosiodło ulice: Czwórki, Folwark, Grzybowa, Jaśminowa, Wyszyńskiego, Krótka, Ostrołęcka, Podborze, Pogodna, Poświętne, Projektowana, Spokojna, Strumykowa, Świerkowa, Wiosenna
Prawo i Sprawiedliwość: Piotr Marek Rydzewski
Nasza Gmina Długosiodło: Mirosław Kubica
Przymierze Samorządowe Gmin i Powiatu: Adam Mirosław Iciński
 
Okręg nr 4: Lipniak Majorat, Nowa Pecyna, Nowe Bosewo, Plewki, Stara Pecyna, Stare Suski
Prawo i Sprawiedliwość: Rafał Zdunek
Nasza Gmina Długosiodło: Krzysztof Kowalski
 
Okręg nr 5: Augustowo, Blochy, Chorchosy
Prawo i Sprawiedliwość: Agnieszka Karolina Fijałkowska
Nasza Gmina Długosiodło: Renata Marzena Ciach
Wolni i Solidarni: Kamil Jechna
 
Okręg nr 6: Dębienica, Łączka, Zalas
Prawo i Sprawiedliwość: Jadwiga Mirosława Łazarecka
Polskie Stronnictwo Ludowe: Sabina Nasiadka
Nasza Gmina Długosiodło: Eugeniusz Bolesław Wieczorek
Przymierze Samorządowe Gmin i Powiatu: Agnieszka Mikołajczyk
 
Okręg nr 7: Stare Bosewo ulice: Bajeczna, Baśniowa, Cicha, Długa, Główna, Graniczna, Jaśminowa, Kabat, Leśna, Letnia, Lipnik, Lipowa, Miła, Okrężna, Papiernia, Poprzeczna, Prosta, Przytorze, Rekreacyjna, Rzeczna, Wąska, Wymarzona
Prawo i Sprawiedliwość: Krzysztof Banaszek
Nasza Gmina Długosiodło: Piotr Ponichtera
Przymierze Samorządowe Gmin i Powiatu: Sławomir Falba
 
Okręg nr 8: Stare Bosewo ulice: Klonowa, Kolejowa, Krótka, Letniskowa, Modrzewiowa, Nadgórze, Ogrodowa, Pogodna, Polna, Radosna, Rozwojowa, Różana, Słoneczna, Sosnowa, Szkolna, Świerkowa, Tartaczna, Wesoła, Wiejska
Prawo i Sprawiedliwość: Marzena Kulesza
Nasza Gmina Długosiodło: Mariola Renata Kruszewska
 
Okręg nr 9: Budy Przetycz, Przetycz Folwark, Przetycz Włościańska
Prawo i Sprawiedliwość: Radosław Świeżek
Nasza Gmina Długosiodło: Tadeusz Janusz Pałubiński
 
Okręg nr 10: Adamowo, Sieczychy, Stasin, Zygmuntowo
Prawo i Sprawiedliwość: Danuta Pakieła
Polskie Stronnictwo Ludowe: Marianna Agnieszka Banaszek
Nasza Gmina Długosiodło: Arkadiusz Mech
 
Okręg nr 11: Dalekie, Kalinowo
Prawo i Sprawiedliwość: Kazimiera Wiesława Ponichtera
Nasza Gmina Długosiodło: Kazimierz Jechna
 
Okręg nr 12: Jaszczułty, Zamość
Prawo i Sprawiedliwość: Anna Rosińska
Nasza Gmina Długosiodło: Małgorzata Zakrzewska
 
Okręg nr 13: Chrzczanka Folwark, Chrzczanka Włościańska, Grądy Szlacheckie, Znamiączki
Prawo i Sprawiedliwość: Marek Machnowski
Nasza Gmina Długosiodło: Szymon Piórkowski
 
Okręg nr 14: Grądy Zalewne, Marianowo, Nowa Wieś, Olszaki, Ostrykół Dworski, Ostrykół Włościański
Prawo i Sprawiedliwość: Tomasz Kępka
Nasza Gmina Długosiodło: Stanisław Alfred Budek
 
Okręg nr 15: Kornaciska, Małaszek, Prabuty, Wólka Grochowa, Wólka Piaseczna
Prawo i Sprawiedliwość: Jan Kolankiewicz
Polskie Stronnictwo Ludowe: Emilia Trzcińska
Nasza Gmina Długosiodło: Arkadiusz Krzysztof Pych
 
GMINA RZĄŚNIK
 
Okręg nr 1: Rząśnik, ulice: Sienkiewicza, Słowackiego, Graniczna, Mickiewicza, Prusa, Leśna, Rataja, Dąbrowskiej, Konopnickiej, Kopernika, Wyszkowska od numeru 1 - 39 nieparzyste
Przyjazna Gospodarna Gmina: Arkadiusz Antoniak
Prawo i Sprawiedliwość: Hanna Wóltańska
SLD Lewica Razem: Janusz Stanisław Ostrowski
 
Okręg nr 2: Rząśnik, ulice: Wyszkowska parzyste od numeru 2 do końca, nieparzyste od numeru 41 do końca, Spokojna, Lubielska, Jasna
Przymierze Samorządowe Gmin i Powiatu: Jolanta Barbara Deptuła
Polskie Stronnictwo Ludowe: Dawid Deptuła
 
Okręg nr 3: Rząśnik ul. Jesionowa, Polna
Przyjazna Gospodarna Gmina: Adam Kamiński
Prawo i Sprawiedliwość: Danuta Barbara Świeżek
 
Okręg nr 4: Dąbrowa
Przyjazna Gospodarna Gmina: Marzena Renata Borek
Prawo i Sprawiedliwość: Zbigniew Edward Dymczyk
 
Okręg nr 5: Komorowo
Polskie Stronnictwo Ludowe: Marek Kowalski
Prawo i Sprawiedliwość: Marzena Anastazja Wielgolewska
 
Okręg nr 6: Wólka Folwark, Wólka Przekory
Przyjazna Gospodarna Gmina: Joanna Łaszczych
Prawo i Sprawiedliwość: Wojciech Adam Markowski
 
Okręg nr 7: Nowe Wielątki, Wielątki Folwark, Wielątki
Wolni i Solidarni: Dariusz Jaskólski
Przyjazna Gospodarna Gmina: Zbigniew Stanisław Wierzchoń
Prawo i Sprawiedliwość: Wojciech Stanisław Prus
 
Okręg nr 8: Ochudno
Polskie Stronnictwo Ludowe: Teresa Kulesza
Przyjazna Gospodarna Gmina: Krystyna Krawczyk
Prawo i Sprawiedliwość: Mirosław Włodarczyk
 
Okręg nr 9: Porządzie 1 - 70 - (litery od A do końca)
Przyjazna Gospodarna Gmina: Sławomir Tomasz Ostrowski
Prawo i Sprawiedliwość: Teresa Kazimiera Wykowska
 
Okręg nr 10: Porządzie 71 - do końca
Przyjazna Gospodarna Gmina: Mirosław Goździewski
Prawo i Sprawiedliwość: Michał Deptuła
 
Okręg nr 11: Grądy Polewne, Grodziczno, Nury, Stary Lubiel, Nowa Wieś
Polskie Stronnictwo Ludowe: Krzysztof Nowicki
Przyjazna Gospodarna Gmina: Grzegorz Jan Gołębiewski
Prawo i Sprawiedliwość: Wiesław Tomasz Łyczkowski
 
Okręg nr 12: Ostrówek, Wincentowo, Janowo, Wólka Lubielska
Przyjazna Gospodarna Gmina: Kazimierz Kucharczyk
Prawo i Sprawiedliwość: Anna Stopka
 
Okręg nr 13: Nowy Lubiel, Wólka Wojciechówek
Przyjazna Gospodarna Gmina: Krzysztof Aleksander Soliwoda
Prawo i Sprawiedliwość: Jolanta Maria Prusik
 
Okręg nr 14: Gołystok, Józefowo, Wola Polewna, Osiny
Przyjazna Gospodarna Gmina: Sławomir Nowacki
Prawo i Sprawiedliwość: Bożena Zawada
 
Okręg nr 15: Bielino, Plewica, Rogóźno
Prawo i Sprawiedliwość: Piotr Stanisław Dziadak
Przyjazna Gospodarna Gmina: Piotr Leszczyński
 
GMINA SOMIANKA
 
Okręg nr 1: Barcice, Jasieniec
Nasza Gmina Somianka: Robert Rakowski
Prawo i Sprawiedliwość: Zenon Kazimierz Gierek
 
Okręg nr 2: Nowe Płudy, Stare Płudy
Nasza Gmina Somianka: Jacek Kuchta
Prawo i Sprawiedliwość: Marta Stańczak
 
Okręg nr 3: Somianka, Michalin
Nasza Gmina Somianka: Tadeusz Kokoszka
Prawo i Sprawiedliwość: Walenty Wiesław Ruszczak
 
Okręg nr 4: Somianka-Parcele, Somianka Zaszosie
Nasza Gmina Somianka: Leszek Liśkiewicz
Prawo i Sprawiedliwość: Hanna Grażyna Główczyk
 
Okręg nr 5: Kręgi
Nasza Gmina Somianka: Beata Elżbieta Polak
Prawo i Sprawiedliwość: Lech Bogdan Chmielewski
 
Okręg nr 6: Jackowo Górne, Jackowo Dolne
Nasza Gmina Somianka: Adam Tomasz Ciach
 
Okręg nr 7: Celinowo, Henrysin, Huta Podgórna, Wielęcin
Nasza Gmina Somianka: Krzysztof Jan Rakowski
Prawo i Sprawiedliwość: Mariusz Bryk
 
Okręg nr 8: Janki, Popowo Kościelne, Popowo-Parcele
Nasze Miasto, Twoje Miasto: Bogumił Gajewski
Nasza Gmina Somianka: Stanisław Wiesław Rzemek
Prawo i Sprawiedliwość: Adam Kaczmarczyk
 
Okręg nr 9: Wólka Somiankowska, Zdziebórz
Nasza Gmina Somianka: Aldona Zalewska
Prawo i Sprawiedliwość: Agnieszka Stępkowska
 
Okręg nr 10: Suwin, Ulasek
Nasza Gmina Somianka: Mirosław Rogaliński
Prawo i Sprawiedliwość: Marcin Jacek Pachulski
 
Okręg nr 11: Nowe Wypychy, Stare Wypychy, Wielątki Rosochate
Nasza Gmina Somianka: Anna Kowalska
Prawo i Sprawiedliwość: Monika Mielczarczyk
 
Okręg nr 12: Stary Mystkówiec
Prawo i Sprawiedliwość: Daniel Mróz
Nasza Gmina Somianka: Józef Kamiński
 
Okręg nr 13: Skorki, Nowe Kozłowo
Prawo i Sprawiedliwość: Anna Czyż
Nasza Gmina Somianka: Tadeusz Wiktor Dylak
 
Okręg nr 14: Ostrowy, Stare Kozłowo
Nasza Gmina Somianka: Krzysztof Henryk Lewandowski
 
Okręg nr 15: Wola Mystkowska
Nasza Gmina Somianka: Barbara Suchecka
 
GMINA ZABRODZIE
 
Okręg nr 1: Wysychy
Wybierzmy Przyszłość dla Zabrodzia: Małgorzata Elżbieta Domańska
Nasza Przyszłość Zabrodzie: Danuta Nisio
Prawo i Sprawiedliwość: Paweł Jan Kamiński
Wspólnie dla Zabrodzia: Krzysztof Sławomir Kur
 
Okręg nr 2: Anastazew, Basinów, Płatków, Podgać
Nasz Dom Gmina Zabrodzie: Adam Sykulski
Nasza Przyszłość Zabrodzie: Edward Sołowiej
Wybierzmy Przyszłość dla Zabrodzia: Maria Iwona Podolak
Prawo i Sprawiedliwość: Dariusz Waldemar Małachowski
Wspólnie dla Zabrodzia: Arkadiusz Sylwester Sternik
 
Okręg nr 3: Mostówka, ulice: Dworcowa, Graniczna, Krótka, Napoleońska, Osiedlowa, Piwna, Projektowana, Rekreacyjna, Wesoła, Wiejska, Zaciszna
Nasz Dom Gmina Zabrodzie: Tomasz Babańczyk
Nasza Przyszłość Zabrodzie: Grzegorz Karmiłowicz
Wybierzmy Przyszłość dla Zabrodzia: Mariusz Augustyniak
Prawo i Sprawiedliwość: Katarzyna Kurzątek
Wspólnie dla Zabrodzia: Sylwia Maria Marciszewska
 
Okręg nr 4: Mostówka, ulice: Akacjowa, Dębowa, Jasna, Kolejowa, Krzywa, Leśna, Łączna, Modrzewiowa, Nadgórze, Piaskowa, Polna, Przelotowa, Słoneczna, Sosnowa, Spacerowa, Wrzosowa, Zjazdowa
Nasz Dom Gmina Zabrodzie: Justyna Anna Dąbrowska
Wybierzmy Przyszłość dla Zabrodzia: Kamilla Pierścieniak
Nasza Przyszłość Zabrodzie: Piotr Krzysztof Nida
Prawo i Sprawiedliwość: Monika Czuba
Wspólnie dla Zabrodzia: Tadeusz Suchenek
 
Okręg nr 5: Adelin, Mościska, Choszczowe
Wybierzmy Przyszłość dla Zabrodzia: Grzegorz Osowiecki
Nasza Przyszłość Zabrodzie: Krzysztof Laskowski
Prawo i Sprawiedliwość: Piotr Kazimierz Maniecki
Wspólnie dla Zabrodzia: Maciej Edward Hoffmann
 
Okręg nr 6: Lipiny
Nasza Przyszłość Zabrodzie: Jan Ślendak
Prawo i Sprawiedliwość: Marzena Wójcik
Wspólnie dla Zabrodzia: Agnieszka Kwiatkowska
 
Okręg nr 7: Karolinów, Obrąb, Przykory, Kiciny
Nasz Dom Gmina Zabrodzie: Stefan Leon Kulik
Wybierzmy Przyszłość dla Zabrodzia: Elżbieta Jadwiga Brzozowska
Nasza Przyszłość Zabrodzie: Wiesław Kazimierz Giza
Prawo i Sprawiedliwość: Magdalena Powierża-Krauz
 
Okręg nr 8: Gaj, Zazdrość
Nasz Dom Gmina Zabrodzie: Alicja Zdzisława Kulik
Wybierzmy Przyszłość dla Zabrodzia: Arleta Dominika Miąśkiewicz
Nasza Przyszłość Zabrodzie: Monika Buczna
Prawo i Sprawiedliwość: Monika Antonina Elimer
 
Okręg nr 9: Zabrodzie, ulice: Starowiejska, Szkolna, Wspólna
Nasza Przyszłość Zabrodzie: Małgorzata Gmur
Wybierzmy Przyszłość dla Zabrodzia: Maciej Mędrzycki
Nasz Dom Gmina Zabrodzie: Sebastian Rydzewski
Prawo i Sprawiedliwość: Wiesław Jakubowski
Wspólnie dla Zabrodzia: Jadwiga Pelagia Raniewicz
 
Okręg nr 10: Zabrodzie, ulice: Aksamitna, Boczna, Chmielna, Ekologiczna, Dobrzańskiego, Jasna, Kolejowa, Łączna, Osiedlowa, Różana, Wesoła, Wolności, Reymonta, Słoneczna, Zielona
Nasz Dom Gmina Zabrodzie: Sławomir Wójcik
Wybierzmy Przyszłość dla Zabrodzia: Bogusława Wielgolaska
Nasza Przyszłość Zabrodzie: Rafał Dąbrowski
Prawo i Sprawiedliwość: Tomasz Hubert Katner
Wspólnie dla Zabrodzia: Ewa Krzeczkowska
 
Okręg nr 11: Głuchy
Wybierzmy Przyszłość dla Zabrodzia: Jarosław Niedźwiedzki
Prawo i Sprawiedliwość: Daniel Pieńczuk
Wspólnie dla Zabrodzia: Andrzej Garbarczyk
 
Okręg nr 12: Słopsk, Młynarze
Nasz Dom Gmina Zabrodzie: Anna Jolanta Walczyńska
Wybierzmy Przyszłość dla Zabrodzia: Katarzyna Ruszczak
Nasza Przyszłość Zabrodzie: Janusz Marian Pakuła
 
Okręg nr 13: Niegów, ulice: Cicha, Dobra, Handlowa, Leśna, Piaskowa, Polna, Spacerowa, Spokojna, Warszawska, posesje bez ulicy
Nasz Dom Gmina Zabrodzie: Bogdan Kazimierz Borkowski
Wybierzmy Przyszłość dla Zabrodzia: Anna Katarzyna Topolewska
Prawo i Sprawiedliwość: Ewa Renata Markuszewska
Wspólnie dla Zabrodzia: Andrzej Strągowski
 
Okręg nr 14: Niegów, ulice: Klonowa, Kościelna, Nadbużańska, Wierzbowa
Wybierzmy Przyszłość dla Zabrodzia: Justyna Chmiel
Prawo i Sprawiedliwość: Barbara Marzena Sikora
Wspólnie dla Zabrodzia: Leszek Wawryło
 
Okręg nr 15: Dębinki
Wybierzmy Przyszłość dla Zabrodzia: Wojciech Piotr Gotowiec
Prawo i Sprawiedliwość: Emilia Gierek
Wspólnie dla Zabrodzia: Alina Urszula Teodorczyk
 
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Chcemy zmian (foto)

Chcemy zmian (foto)

W niedzielne południe 14 października przy wyszkowskiej pływalni odbyło się spotkanie podsumowujące kampanię wyborczą Forum Samorządowego dla Wyszkowa. Obecni byli też kandydaci na radnych z Przymierza Samorządowego Gmin i Powiatu oraz Wolni i Solidarni, którzy w wyborach na Burmistrza Wyszkowa popierają Krzysztofa Ogrodzińskiego.
zobacz więcej
Chcemy korzystać z tego, co oferuje rząd (foto)

Chcemy korzystać z tego, co oferuje rząd (foto)

Gospodynią spotkania w Bibliotece Miejskiej 11 października była kandydatka PiS na burmistrza Ewa Runo. Wsparcia udzieliła jej posłanka PiS Teresa Wargocka. – Jesteśmy związani z partią Prawo i Sprawiedliwość. Chcemy z tego korzystać – podkreśliła kandydatka na burmistrza. – Nie chcemy od rządu się odcinać, lecz korzystać z tego, co rząd oferuje samorządom, a oferuje dużo. 
zobacz więcej
Kiedy wybory samorządowe 2018?

Kiedy wybory samorządowe 2018?

Najpóźniej 16 sierpnia premier Mateusz Morawiecki powinien podać datę, kiedy odbędą się wybory samorządowe w 2018 roku.

zobacz więcej
Waldemar Maniecki: wiemy jak to zrobić (foto)

Waldemar Maniecki: wiemy jak to zrobić (foto)

Ożywienie gospodarcze, gazyfikacja i skanalizowanie wsi, lepsza edukacja w gminie Zabrodzie. 
 
Kandydat na wójta gminy Zabrodzie Waldemar Maniecki ogłosił program wyborczy swojego komitetu KWW Wybierzmy Przyszłość dla Zabrodzia na najbliższą kadencję. Duży nacisk kładzie w nim na rozwój gospodarczy gminy i wykorzystanie potencjału, jaki daje sąsiedztwo z trasą ekspresową. Ma także pomysły na poprawę życia mieszkańców w sferze społecznej. Poznaliśmy także kandydatów na radnych. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku