ŻEGLARSTWO: Nasi żeglarze znów z laurami (foto)

Sport

ŻEGLARSTWO: Nasi żeglarze znów z laurami (foto)

11.10.2016
autor: mjk
W ostatnich dniach żeglarze z KŻ „Spinaker” znów potwierdzili swoje wysokie umiejętności.
W XIII regatach „Bełbot CUP”, które odbyły się 1 października na jeziorze Kisajno, brały udziały dwie załogi wyszkowskiego klubu. Ta pod wodzą Michala Pieńkowskiego wygrała w klasie bolero standard.
Wystartowało prawie 30 jachtów podzielonych na pięć klas. Przy pięknej słonecznej pogodzie, ale słabym, a mo-mentami za słabym, i zmiennym wietrze udało się rozegrać 3 wyścigi. W najliczniej obsadzonej klasie bolero standard,  wystar-towały dwie nasze załogi. Pokaza-ły się z znakomitej strony. Wygra-ła załoga kierowana przez Michała Pieńkowskiego w składzie: Izabela Muther, Maciej Górka, Piotr Mierzejewski, a III miejsce zajęła załoga Zbigniewa Lipskiego w składzie: Urszula Lipska, Anna Karpińska, Bogdan Lipski.
W ostatni weekend w Węgorzewie odbyły się regaty „Niedźwiedzie mięso”. Nazwa odwołująca się do prozy Jacka Londona, a oznaczająca bardzo trudne warunki żeglowania, nie odstraszyła naszych żeglarzy. W kategorii jachtów kabinowych najlepsza okazała się załoga dowodzona przez Wojciecha Chodkowskiego.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość