Szansa na utworzenie w Wyszkowie WOPR (foto)

Sport

Szansa na utworzenie w Wyszkowie WOPR (foto)

10.02.2018
autor: Elżbieta Borzymek
Powstała inicjatywa utworzenia w Wyszkowie jednostki terenowej WOPR. W tej sprawie spotkali się młodzi pływacy i ich trenerzy, 8 lutego w Szkole Podstawowej nr 5.
Zebranie prowadziła Małgorzata Karłowicz, trenerka pływania i prezes UKS Polonez Wyszków: – Chcielibyśmy, żeby ratownictwo wodne w Wyszkowie nabrało innego wymiaru, żebyśmy mieli nie tylko 6-8 pracowników, którzy pracują na pływalni. Interesuje nas WOPR jako jednostka, która będzie pomagała szkolić się, żebyście w przyszłości mieli uprawnienia ratownika. Pracę ratownika można podjąć jak jest się pełnoletnim, ale w 3-4 etapach można zdobywać umiejętności ratownicze.
- Bez wsparcia naszego samorządu, naszych włodarzy, to się po prostu nie uda. Będziemy chcieli, żeby zajęcia ratownicze odbywały się raz - dwa razy w tygodniu. We wtorki są już takie zajęcia. Zawody ratownicze mają inne konkurencje niż pływackie – dodała Małgorzata Karłowicz. - Jestem przekonana, że nasi byli pływacy pełnoletni ukończą szkolenia i będą pełnoprawnymi instruktorami WOPR mogącymi wydawać legitymacje, przeprowadzać szkolenia i egzaminy.
Skąd ten pomysł?
- Mamy bardzo dużą wyszkoloną kadrę. Dlatego, że już prawie 20 lat szkolimy pływaków – odpowiada trenerka. – Wszyscy, oprócz dwóch, w kadrze ratowniczej to są nasi byli zawodnicy. Także mamy fantastyczna bazę. Spotykamy się z zapytaniami jednostek WOPR, czemu w Wyszkowie do tej pory nie ma WOPR, mimo że tradycje wodniackie w Wyszkowie są od zawsze. Miasto jest położone nad rzeką, nad którą jest plaża. Ludzie korzystają z rzeki. Jest kryty basen i tutaj również potrzebujemy wyszkolonej kadry ratowniczej.
Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, w sklepach i kioskach od 13 lutego.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Levert
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan
fotobudka star