SPORT SZKOLNY: Doczekają się  sali gimnastycznej

Sport

SPORT SZKOLNY: Doczekają się sali gimnastycznej

11.09.2018
autor: SB
Gmina Wyszków otrzyma blisko 1,2 mln zł dofinansowania na budowę sali gimnastycznej w Leszczydole Starym. To jedyna szkoła w gminie, która takiego obiektu nie posiada.
 Środki pochodzą z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Lista pozytywnie zaopiniowanych wniosków opublikowana została 6 września na stronie ministerstwa sportu. Jest na niej projekt gminy Wyszków „Budowa budynku sali gimnastycznej z zapleczem oraz rozbudową łącznika przy Szkole Podstawowej im. Stefana Wyszyńskiego w Leszczydole Starym”, z kwotą dofinansowania 1.190.800 zł.
W ramach inwestycji planowana jest budowa obiektu o powierzchni użytkowej 751,46 m kw., składającego się z sali gimnastycznej o powierzchni 381,40 m kw. przeznaczonej do rozgrywania meczów koszy-kówki, siatkówki, tenisa i badmintona. Sala będzie skomunikowana łącznikiem z istniejącym budynkiem szkoły. Sala gimnastyczna zostanie wyposażona w sprzęt, m. in.: drabinki gimnastyczne przy-ścienne, tablice do koszykówki, słupki z uchwytami do piłki siatkowej. Planowana jest również budowa zaplecza szatniowo-sanitarnego obej-mującego pomieszczenia tech-niczne i pomocnicze.
Realizacja zadania planowana jest na lata 2019 – 2020  Cał-kowity koszt zadania – 3.982.388 zł, przyznana kwota dotacji: 1.190.800 zł.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku