SIATKÓWKA: Zależy nam na wychowaniu siatkarskich pokoleń

Sport

SIATKÓWKA: Zależy nam na wychowaniu siatkarskich pokoleń

13.09.2019
autor: SB
Uczniowski Klub Sportowy Volley Wyszków – to nowa inicjatywa wyszkowian, pasjonatów piłki siatkowej. – Stworzyłem go z myślą o młodych siatkarskich talentach, których, moim zdaniem, w Wyszkowie nie brakuje – mówi założyciel Michał Urbaniak.
Siatkówkę Michał Urbaniak trenuje od 13. roku życia. – Nie licząc osiedlowego boiska – zaznacza z uśmiechem. - Przez 3 lata gimnazjum grałem w UKS Polonez Wyszków. Miałem też przygodę w KS Camper Wyszków, gdzie trenowałem pod okiem Sławomira Brzezińskiego, Piotra Szulca, Jana Sucha oraz Macieja Główczyńskiego. Reprezentowałem AZS AWF Warszawa w rozgrywkach akademickich.
Założyciel Volley Wyszków nie ukrywa, że piłka siatkowa ukształtowała jego życie: - Podjąłem decyzję, że będę uczęszczał do klasy sportowej. Pierwsze kroki w tej dyscyplinie stawiałem pod okiem Lecha Przychodnia i Zbigniewa Malinowskiego, którzy nauczyli mnie grać w siatkówkę oraz zarazili pasją do tego sportu. To wpłynęło na decyzję o podjęciu studiów na Akademii Wychowania Fizycznego, w czego konsekwencji zostałem nauczycielem wychowania fizycznego.
- W siatkówce fascynuje mnie to, że jest to najbardziej drużynowa dyscyplina ze wszystkich gier zespołowych – dodaje Michał Urbaniak. – Tu każda akcja jest zależna od wszystkich zawodników na boisku. Mecze wygrywają całe zespoły, a nie indywidualności. Poza tym reprezentacja mężczyzn w piłce siatkowej jest najbardziej utytułowanym zespołem w Polsce i jest aktualnym mistrzem świata.
Skąd pomysł na utworzenie klubu? – Jako student byłem trenerem w jednym z najlepszych, siatkarskich klubów w Polsce – KS Metro Warszawa. Zaimponowało mi, w jaki sposób kształci się tam przyszłych reprezentantów i reprezentantki Polski. Nigdy wcześniej nie spotkałem się z takim systemem szkolenia i chcę w ten sposób szkolić dzieciaki z Wyszkowa Michał Urbaniak zachęca do udziału w zajęciach: - Zależy nam na wychowaniu siatkarskich pokoleń z Wyszkowa. Chcemy prowadzić profesjonalne treningi dla dzieci, połączone z zabawą, a przede wszystkim z dobrym wychowaniem. Piłka siatkowa wzmacnia ciało, poprawia wydolność i koordynację ruchowo-wzrokową, dobrze działa na układ odpornościowy, pozwala w pozytywny sposób pozbyć się nadmiaru energii. Uczy również wytrwałości i pokory, umiejętności radzenia sobie z porażkami. Dziecko może przekonać się, że wysiłek się opłaca. Zyskuje pewność siebie i poczucie samodzielności, staje się coraz bardziej ambitne. Piłka siatkowa rozwija takie cechy, jak współpraca w grupie oraz wytrwałość w dążeniu do celu.
Na pierwszy trening Volley Wyszków zaprasza już we wtorek 17 września (hala sportowa I LO, godz. 18). Zapisy wciąż trwają: Michał Urbaniak 508-727-955, Maciej Główczyński 504-608-957. Klub zaprasza dziewczęta i chłopców z rocznika 2009 i młodszych.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość