SIATKÓWKA: Zakończyli na siódmym

01.04.2024
Ostatni akcent drugoligowego sezonu 2023/24 miał miejsce w sobotę w hali WOSiR. Camper Wyszków pokonał na zakończenie rozgrywek SPS Volley Ostrołęka 3:2, zaliczając dziesiątą wygraną w sezonie i... przyczyniając się do spadku gości z Ostrołęki.

Zawodnicy z Wyszkowa ostatni raz  zagrali z Karolem  Kościńskim w roli trenera. Po sześciu latach w Wyszkowie (jako zawodnik, menedżer a ostatnio trener) Karol Kościński pożegnał się z Wyszkowem zwycięstwem swoich podopiecznych. Choć nie przyszło ono łatwo.
Mający nóż na gardle siatkarze z Ostrołęki rozpoczęli dobrze spotkanie, prowadząc bardzo wyrównany pojedynek z wyszkowianami. Końcówka pierwszego seta należała jednak do gospodarzy, którzy wygrali do 23.
Następne dwie partie wyglądały podobnie, z tym że w decydujących momentach to goście z Ostrołęki (wspierani głośnym dopingiem) zachowywali więcej zimnej krwi. Sety numer 2 i 3 padły więc łupem SPS Volley.
Goście, myśląc o utrzymaniu się w II lidze spotkanie musieli wygrać. Ale nasz zespół miał inne plany - wyszkowscy siatkarze chcieli godnie pożegnać swojego trenera i wywalczyć dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie.
W czwartym secie Camper wygrał dość przekonująco i licznie zgromadzona publiczność była świadkiem tie-breaka.
Bardzo wyrównaną ostatnią partię tego sezonu wygrali ostatecznie wyszkowianie, czym sprawili wielką radość kibicom i trenerowi, ale przyczyniając się się także do łez gości, których w przyszłym sezonie w II lidze nie zobaczymy.

Camper Wyszków - Volley Ostrołęka 3:2 (25:23, 19:25, 23:25, 25:19, 15:12)
Camper: Szewczyk, Linkiewicz,  Stalmach, K. Wojtkowski, Obręwski, K. Wojtkowski oraz Pakieła i Olszewski (libero). Zagrali także: T. Wojtkowski, Bodzon, Szostek.

W fazie play-off zagrają ze sobą Sparta Grodzisk Maz i Necko Augustów oraz Metro Warszawa i KKS Kozienice. Pierwsze mecze odbędą się w weekend 6/7 kwietnia, a rozstrzygnięcia poznamy najpóźniej do 17 kwietnia.
Później odbędą się turnieje półfinałowe (dwa turnieje po cztery zespoły, 26-28 kwietnia), a w dniach 10-12 maja turniej finałowy z którego dwie najlepsze drużyny awansują do Tauron I ligi.