SIATKÓWKA: Uwaga! Turniej półfinałowy w Wyszkowie!

Sport

SIATKÓWKA: Uwaga! Turniej półfinałowy w Wyszkowie!

26.04.2018
autor: Maciej J. Kowalski
Jeszcze wczoraj pisaliśmy, że turniej półfinałowy o wejście do II ligi odbędzie się w Sieradzu. Dziś okazało się, że gramy w Wyszkowie!

W turnieju zagrają Camper Wyszków, KPS Gietrzwałd, MOSiR Sieradz oraz UKS Arka Wojsławice.
Pierwotnie turniej miał się odbyć w Sieradzu. Po wycofaniu Mikolo Sokółka, miały wziąć w nim udział trzy drużyny. Jednak Polski Związek Piłki Siatkowej dołączył w miejsce wycofanej ekipy z Sokółki inną drużynę. Na co nie zgodzili się włodarze zespołu z Sieradza.
Oto oświadczenie MOSiR Sieradz: „Po otrzymaniu informacji o rezygnacji drużyny Mikolo Sokółka, powiadomiliśmy o zaistniałej sytuacji wydział rozgrywek PZPS. Pan Mariusz Nowakowski z tegoż wydziału, podjął decyzję, że turniej zostanie przeprowadzony z udziałem trzech drużyn. Po otrzymaniu takiej informacji, utworzyliśmy nowy komunikat turniejowy który rozesłaliśmy do zainteresowanych drużyn oraz związków piłki siatkowej z wydziałem rozgrywek włącznie. Tymczasem we wtorek poinformowano nas o trzeciej zmianie turniejowej, bo doszła jeszcze jedna drużyna. Biorąc pod uwagę, że na mecze piłki siatkowej w naszym mieście przychodzi 300-350 kibiców, zmuszeni bylibyśmy do ponownego druku plakatów oraz informacji w mediach i kolejnych zmian organizacyjnych za pięc dwunasta. To także niemałe koszty. PZPS nie stawia się w sytuacji nas jako organizatorów, ale także nie bierze pod uwagę kłopotów drużyny przyjezdnych, takich jak zmiana rezerwacji noclegów i wyżywienia, transportu oraz spraw ludzkich, jak choćby urlopy. Efekt jest taki, iż przez niepoważne potraktowanie naszego klubu przez PZPS musimy zrezygnować z organizacji turnieju."

Tym samym otworzyła się furtka do organizacji turnieju w Wyszkowie.
Program turnieju:
PIĄTEK 27.04
godz. 18.30  MOSiR Sieradz - Arka Wojsławice
godz. 21.00  Camper Wyszków - KPS Gietrzwałd

SOBOTA 28.04
godz. 15.30  KPS Gietrzwałd - Arka Wojsławice
godz. 18.30  Camper Wyszków - MOSiR Sieradz

NIEDZIELA 29.04
godz. 11.00  KPS Gietrzwałd - MOSiR Sieradz
godz. 14.00  Camper Wyszków - Arka Wojsławice
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom