SIATKÓWKA: Świetny weekend młodych siatkarek UKS Polonez

Sport

SIATKÓWKA: Świetny weekend młodych siatkarek UKS Polonez

26.11.2019
autor: mjk

Młode siatkarki, które w tym roku wywalczyły doskonałe trzecie miejsce na turnieju Kinder + Sport nie zwalniają tempa. W ostatni weekend grały w bardzo mocno obsadzonym turnieju i... zwyciężyły.

 

W Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki Trójek w Nadarzynie wyszkowska para Liliana Wójcik i Aleksandra Gołębiewska połączyła siły z dwójką z Lubowidza (która wygrała tegoroczne rozgrywki Kinder +). Taki „dream team” musi walczyć o najwyższe miejsca. Tak też było w Nadarzynie.

W grupie eliminacyjnej nasza drużyna rozniosła przeciwniczki wygrywając sety do 7, 3, czy 1 (grano do 21). Bez straty seta zespół Wyszków-Lubowidz przebrnął przez cały turniej wygrywając po drodze m.in. z Legionovią, Trójką Kobyłka, Spartą Grodzisk, MKS Pruszków, Spartą Warszawa czy MOS Wola Warszawa.

W turnieju brały udział 24 zespoły z czterech województw.

Liliana Wójcik została wybrana MVP całego turnieju.

 

1. Wyszków Lubowidz
2. Sparta Warszawa
3. GLKS Nadarzyn
4. Jedynka Kozienice
5. Set Wasilków

 

Dzień później podopieczne Marty Wójcik, już we w pełni wyszkowskim składzie, grały w Turnieju o Puchar Burmistrza Błonia. Nasze zawodniczki w silnie obsadzonych zawodach zajęły szóste miejsce. Widać, że poziom naszych młodych zawodniczek stale rośnie. W Błoniu wystąpiły: Oliwia Sutkowska, Natalia Kujawa, Kinga Filipowicz, Julia Romańska, Liliana Wójcik i Aleksandra Gołębiewska.

 

Trenerka UKS Polonez podkreśla rolę rodziców wspierających zawodniczki na każdym turnieju. Dziękuje także gminie Wyszków oraz dyrektorowi Zbigniewowi Szczerbie za wsparcie zespołu.

Wielka Polska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość