1 / 2

SIATKÓWKA: Sukces młodych siatkarzy UKS Polonez

24.01.2018
autor: Maciej J. Kowalski
Duży sukces odnieśli siatkarze UKS Polonez, którzy w końcowej klasyfikacji Ligi Wojewódzkiej Młodzików zajęli świetne III miejsce.
Podopieczni trenera Macieja Główczyńskiego po czterech turniejach mogą być z siebie dumni. Bezpośredni awans do finału zapewniły sobie dwie pierwsze drużyny (KS Metro Warszawa oraz UKS Plas Warszawa), ale trzecia pozycja wśród 28 zespołów ze znanych siatkarskich ośrodków (m.in.: Warszawa, Radom, Siedlce, Ostrołęka) zasługuje na szczególną pochwałę.
Dzięki zajęciu trzeciego miejsca UKS Polonez Wyszków  został organizatorem turnieju półfinałowego, który odbędzie się 10-11 marca. Prócz wyszkowian wystąpią w nim także: MUKS Huragan Wołomin, KS Metro Warszawa II, UMKS MOS Wola Warszawa, KPS Siedlce oraz UKS MKS MDK Warszawa.
Sukces wywalczyli: Antoni Ciskowski, Nikodem Obrębski, Igor Jagielski, Kacper Gorczyński, Kacper Trętowski, Jakub Kortiuk, Jan Przybyłowski, Piotr Grześ-kiewicz, Norbert Chmielewski, Kamil Abramczyk, Hubert Warpas,  Krzysztof Piątek. Trener: Maciej Główczyński.
Warto przypomnieć, że praktycznie ten sam  skład w maju 2016 roku wywalczył mistrzostwo Mazowsza w minisiatkówce chłopców oraz trzecie miejsce w mistrzostwach Polski.
Widać zatem systematyczną pracę, która przynosi efekty. Nurtuje jednak pytanie, co stanie się z tak utalentowaną młodzieżą, kiedy skończy obecną szkołę i zacznie naukę w szkołach średnich. Należy trzymać kciuki za rozwiązanie tego problemu.