SIATKÓWKA: SOS pomaga młodym zawodnikom UKS Polonez

Sport

SIATKÓWKA: SOS pomaga młodym zawodnikom UKS Polonez

22.09.2020
autor: mjk
Sprzęt sportowy wartości ponad 8.000 złotych otrzymali młodzi siatkarze ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wyszkowie dzięki współpracy ze Siatkarskimi Ośrodkami Szkolnymi.
Siatkarskie Ośrodki Szkolne to już pięcioletni projekt obejmujący swoim zasięgiem cały kraj, w zajęciach bierze udział ponad siedem tysięcy dzieci i młodzieży pod okiem ponad pięciuset trenerów. Dzięki zaangażowaniu wyszkowskich trenerów, dyrekcji szkoły i Gminy Wyszków, nasze miasto dołączyło do projektu. Szefem projektu SOS jest Waldemar Wspaniały, znany trener siatkówki, były selekcjoner kadry Polski.
Prócz pomocy w doposażeniu UKS Polonez w sprzęt sportowy oraz stroje, dresy i plecaki ważną formą współpracy jest wykonywanie testów dla młodych zawodników (dwa razy w roku koordynator regionalny SOS sprawdza postępy siatkarek i siatkarzy). Tradycją są szkolenia w Spale, w których biorą udział nauczyciele z całej Polski. Odbywają się one także dwa razy do roku. W czasie pandemii szkolenia odbywały się w sieci, nie przerwano więc ciągłości szkolenia.
Maciej Główczyński, trener, którego zaangażowanie doprowadziło do rozpoczęcia współpracy z SOS w Wyszkowie mówi o spotkaniach w Spale: - Wiedza teoretyczna i praktyczna na temat trenowania siatkówki, którą przekazują nam prowadzący zajęcia, to nie wszystko. Otrzymujemy także informacje na temat zagadnień dotyczących przygotowania fizycznego, zapobiegania urazom oraz treningu mentalnego, co w przypadku młodych zawodników jest szalenie ważne.
Udział w SOS stawia również wymagania. Podstawą są klasy sportowe, ale ważny jest także udział w regularnych rozgrywkach organizowanych przez PZPS.
- Dzięki pomocy ze strony dyrekcji szkoły i burmistrza oraz współpracy z SOS możemy rozwijać szkolny klub i grać jak równy z równym z drużynami z tak znanych mazowieckich ośrodków siatkarskich, jak Warszawa, Siedlce, Ostrołęka czy Radom. To bardzo dobra promocja miasta - podsumowuje Maciej Główczyński.
Wielka Polska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość