SIATKÓWKA: Lubią pograć w siatkówkę (foto)

Sport

SIATKÓWKA: Lubią pograć w siatkówkę (foto)

27.10.2019
autor: Elżbieta Borzymek
IV Jesienny Piknik Sportowy zgromadził aż 11 drużyn siatkarskich. Tradycyjnie już przebiegał w niezwykle sympatycznej atmosferze, choć walka na boisku toczyła się o każdy punkt. Zwyciężyła drużyna Czosnków. Miejsce na podium wywalczyli także Chwila Moment i i Team Volley. Statuetki dla najlepszych zawodników turnieju odebrali Karolina Gizińska z LO Norwid dz. i Michał Urbaniak z Czosnków. W konkursie na celność zagrywki zwyciężył Kamil Bodzon (Czosnki).
 
Turniej rozpoczęła tradycyjnie przy dźwięku fanfar defilada drużyn. Uczestników IV Turnieju Siatkarskiego Drużyn Mieszanych w stylu wielkich gali sportowych przywitał Marek Napiórkowski. Oficjalnego otwarcia dokonały w imieniu organizatorów: Dorota Piotrowicz, dyrektor I LO im. C.K. Norwida oraz Elżbieta Borzymek, członek zarządu Stowarzyszenia Absolwenci i Przyjaciele Norwida. 
Zasady rywalizacji turniejowej przedstawił krótko Mirosław Macioszczyk, nauczyciel wychowania fizycznego w I LO i trener siatkówki. Drużyny podzielono na trzy grupy. Mecze odbywały się na dwóch boiskach jednocześnie. Grano 2 sety do 15 punktów, w każdej drużynie przez cały czas trwania meczu na boisku musiała przebywać minimum jedna siatkarka, w przypadku drużyn żeńskich – przynajmniej jeden siatkarz.
W drugiej fazie rozgrywek o miejsca I – III walczyli zwycięzcy grup, o miejsca IV- VI – zdobywcy II miejsca, o miejsca VII – IX zespoły, które znalazły się na III miejscach w swoich grupach; dwie drużyny na tym etapie odpadały z rozgrywek. 
Faza grupowa
Grupa A: I miejsce – Chwila Moment, II – Batony, III – Hocki Klocki, IV – Kociaki
Grupa B: I miejsce – Team Volley, II – LO Norwid II, III – Ostry Dyżur
Grupa C: I miejsce – Czosnki, II – Pędzące Kaloryfery, III – LO Norwid dz., IV – Fantasix
O miejsca: 
I-III walczyli: Czosnki, Chwila Moment i Team Volley, 
IV-VI – Batony (studenci Politechniki Warszawskiej, chociaż zajęci bardzo swoimi pracami inżynierskimi, znaleźli chwilę, by znów, już po raz trzeci, wpaść do Wyszkowa na nasz turniej), Pędzące Kaloryfery i LO Norwid II, 
VII-IX – Hocki Klocki, LO Norwid dz. i Ostry Dyżur.   
Turniej nie byłby tak dobrze zorganizowany i nie miał tak sympatycznej oprawy, gdyby nie wierni przyjaciele tej imprezy, którym organizatorzy serdecznie dziękują. Sędziowali: Urszula Siankowska, Mirosław Macioszczyk i Wiktor Dobosz. W każdej chwili gotowy był do niesienia pomocy medycznej ratownik z HKR Franek Tchórzewski. Ponieważ rywalizacja na boisku trwała kilka godzin, zawodnicy chętnie skorzystali z zaproszenia na smaczny żurek, który jak co roku ugotowały dla nich panie kucharki z kuchni internatu liceum. Chleb do żurku ofiarowała Piekarnia Iwa z Obrytego Marka Żurawskiego. Wodę mineralną dla zawodników i ciasteczka przekazała wyszkowska PSS Społem. 
Głównym sponsorem turnieju, fundatorem pucharów i nagród dla trzech pierwszych drużyn oraz medali dla wszystkich uczestników turnieju,  był  Polski Bank Spółdzielczy z prezesem Sławomirem Chmielakiem. Wsparcie finansowe  okazała też firma Ekoinstal Marka Skórzewskiego.
- Dziękujemy sponsorom, przyjaciołom naszej imprezy – mówią organizatorzy – ale przede wszystkim siatkarkom i siatkarzom za piękną postawę, rywalizację fair play, za to, że chcą przed wszystkim pograć, a nie wygrać.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom