SIATKÓWKA: Dwunasta porażka w sezonie

19.03.2024
Nie było sensacji w meczu Sparty Grodzisk Mazowiecki z Camperem Wyszków. Po 75 minutach spotkanie zakończyło się gładkim zwycięstwem grodziszczan 3:0. Dla Campera była to dwunasta porażka w sezonie.

Zawodnicy z Grodziska w bieżącym sezonie ponieśli tylko dwie porażki i zdobyli 30 punktów więcej niż siatkarze Campera. Łatwo więc było wskazać faworyta spotkania. Mimo to oczekiwaliśmy od wyszkowian walki. Niestety, Camper zagral słabe spotkanie i podjął walkę tylko w drugim secie.
Pierwsza partia była w zasadzie bez historii. Gospodarze szybko wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, które utrzymywali przez całego seta (13:6; 15:10; 22:16). Ostatecznie wyszkowianie zdobyli 18 oczek.
W drugim secie walka była bardziej wyrównana, gra toczyła się punkt za punkt i żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć na kilka punktów przewagi. Camper prowadził nawet 24:23, ale piłkę setową gospodarze obronili. Potem zdobyli trzy kolejne punkty i zakończyli seta wynikiem 26:24.
Początek ostatniego seta przypominał pierwszego. Sparta szybko wyszła na prowadzenie (8:2), potem jednak podopieczni trenera Karola Kościńskiego doprowadzili do remisu 15:15. Potem jednak nastąpiła piorunująca końcówka grodziszczan, którzy zdobyli 10 punktów, a Camper tylko trzy.

Sparta Grodzisk Mazowiecki - Camper Wyszków 3:0 (25:18, 26:24, 25:18)
Camper: Bodzon. Linkiewicz, Rosa, T. Wojtkowski, Szostek, K. Wojtkowski oraz Pakieła i Olszewski (libero). Zagrali także: Szewczyk, Stalmach, Obręwski, K. Wojtkowski.

Ostatni akcent sezonu 2023/24 już w sobotę. Wyszkowianie w hali WOSiR podejmować będą SPS Volley Ostrołęka, zespół zajmujący w tabeli przedostatnie miejsce. Mamy nadzieję, że dzięki wygranej siatkarze Campera zakończą sezon z dziesięcioma wygranymi (w sezonie 22/23 zwycięstw było 13, a rok wcześniej tylko 9). Początek meczu o 18.00.