SIATKÓWKA: Camper wygrywa w drodze do III ligi (foto)

11.03.2017
Siatkarze Campera Wyszków wygrali najważniejszy mecz w drodze do III ligi, pokonując Zawkrze Mława 3:1.
Na początku należy przypomnieć, że w Mławie, w pierwszym pojedynku tych drużyn, wyszkowianie przegrali 3:2, a drużyna z północnego Mazowsza do piątku była w rozgrywkach IV ligi niepokonana.
Wyszkowianie przystąpili jednak do meczu bardzo zmotywowani. Początek spotkania potwierdzał, że spotkały się najlepsze zespoły tej klasy rozgrywek. Pierwszy set był bardzo zacięty, choć początek tej partii należał wyraźnie do wyszkowian. Jednak ambitnie grający goście doprowadzili w końcówce seta do wyrównania i dopiero ostatnie piłki, wygrane przez Campera, zadecydowały o zwycięstwie 26:24.
Zacięty i wyrównany był także drugi set. Tym razem jednak podopieczni grającego trenera Główczyńskiego nie ustrzegli się kilku indywidualnych błędów i mławianie wygrali do 23.
W trzeciej partii wyszkowianie znacznie poprawili odbiór, wreszcie dobrze funkcjonował także blok naszej drużyny. Na początku seta Camper odskoczył na kilka punktów i potem kontrolował sytuację, dzięki czemu set padł łupem gospodarzy 25:20.
Ostatniego, jak się potem okazało, seta zawodów wyszkowianie zaczęli lepiej od gości. Zawodnicy, a przede wszystkim trener drużyny przyjezdnej często dyskutowali z sędziami, zamiast skupić się na grze. Obiektywnie należy jednak stwierdzić, że w sytuacji, po której opiekun Zawkrza otrzymał żółtą kartkę, arbiter popełnił błąd. Nie uzasadnia to jednak zachowania trenera, który kilka minut później otrzymał czerwoną kartkę, za kwestionowanie kolejnej decyzji arbitra. Goście w tym momencie zupełnie przestali myśleć o grze, a w pewnym momencie przewaga Campera wynosiłą aż 12 punktów. Set zakończył się wynikiem 25:15, a całe spotkanie wygraną wyszkowian 3:1.
- To jeszcze nie koniec walki. Gramy dalej, już w poniedziałek czeka nas mecz z Iskrą Warszawa. Potem pojedynek z Lipowcem Kościelnym, a potem mecze decydujące o awansie - powiedział trener Maciej Główczyński. - Odbudowujemy naszą drużynę, bazując na wyszkowskich zawodnikach. Z każdym meczem powinno być coraz lepiej. Mam nadzieję, że zrealizujemy plan, zakładany na ten sezon, czyli awans do III ligi.

Camper Wyszków - Zawkrze Mława 3:1 (26:24, 23:25, 25:20, 25:15)
Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Michała Urbaniaka (Camper).