SIATKÓWKA: Awans do ogólnopolskiego finału

Sport

SIATKÓWKA: Awans do ogólnopolskiego finału

04.06.2019
autor: mjk
Młode siatkarki UKS Polonez Wyszków awansowały do ogólnopolskiego finału rozgrywek Kinder + Sport!

W sobotę podopieczne trenerki Marty Wójcik rywalizowały w finale mistrzostw Mazowsza w minisiatkówce. Aleksandra Gołębiewska, Amelia Sobczak oraz Liliana Wójcik wywalczyły w turnieju drugie miejsce, dające awans na ogólnopolski finał Kinder+ Sport.
Najważniejszy dla całej rywalizacji był mecz półfinałowy z Ateną Warszawa, ponieważ wygrana w tym spotkaniu dawała już pewny awans do finałów, które odbędą się w Zabrzu. Wyszkowianki w meczu o pierwsze miejsce uległy zespołowi z Lubowidza.

Znamy już termin finałów oraz przeciwników zawodniczek UKS Polonez.
24-26 czerwca 2019 w Hali Widowiskowej MOSiR Zabrze odbędą się Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce o Puchar Kinder+Sport. Na podstawie rozstawienia wiemy już, że nasze zawodniczki zagrają w grupie F, a ich przeciwniczkami będą mistrzynie województwa Wielkopolskiego (Jantar Kalisz) oraz Warmińsko-Mazurskiego (MOSiR Giżycko) oraz wicemistrzynie Opolskiego (LUKS Sukces Komprachcice).

Trenerka UKS Polonez Marta Wójcik podkreśla rolę rodziców wspierających zawodniczki na każdym turnieju. Dziękuje także gminie Wyszków oraz dyrektorowi Zbigniewowi Szczerbie za wsparcie zespołu. - Startowało 140 zespołów ze znanych siatkarskich ośrodków, ale to my z małego Wyszkowa awansowaliśmy do wielkiego finału - cieszy się trenerka.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom