Pobiegli dla WOŚP (foto)

12.01.2020
autor: Sylwia Bardyszewska
78 zawodników - od maluszków po dorosłych - wzięło udział w tegorocznym biegu “Policz się z cukrzycą”. Było to jedno ze sportowych wydarzeń tegorocznego wyszkowskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bieg cieszył się rekordową frekwencją, a udało się zebrać dokładnie 3.767,30 zł.

Na starcie stawiły się dzieci i dorośli, weterani biegania i całe rodziny. Niektórzy biegli z wózkami, inni maluchami na ramionach i na rękach. Ale nie brakowało kilkulatków, którzy całą trasę pokonali samodzielnie. Liczyło się nie tylko sportowe wyzwanie, dobra zabawa, ale przede wszystkim wsparcie wspaniałej idei WOŚP.
Biegnąca przez park miejski trasa liczyła 3 km. W kategorii pań jako pierwsza na miejsce przybiegła Magdalena Deluga z Wyszkowa. II miejsce zajęła Anna Maciak ze Skuszewa, III – Justyna Rogulska-Nowak z Wyszkowa. Wśród panów zwyciężył Bartosz Baliński z Leszczydoł-Nowin. Drugi na mecie był Daniel Ponichtera z Białegobłota, trzeci – Tomasz Sadlik z Lucynowa Dużego.