PIŁKA NOŻNA: Zwycięska inauguracja w Długosiodle

01.04.2019
Wielkie emocje w Długosiodle. Pierwszy mecz ligowy na własnym stadionie. Pierwsze zwycięstwo.

W pierwszym meczu rundy wiosenne ostrołęckiej klasy B Wymakracz Długosiodło pokonuje Koronę II Ostrołęka 3-2. Zwycięstwo nie przyszło łatwo. Już w 10 minucie meczu sędzia Rutkowski dyktuje rzut karny dla ostrołęczan. Jedenastkę na gola zamienił Jakub Galarski. Niestety, mimo wielu dogodnych sytuacji, do przerwy wynik nie uległ zmianie.
Po przerwie gracze z Długosiodła ruszają do przodu. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Adama Dudę, Dominik  Gołębiewski zdobywa wyrównującą bramkę. Niestety, kilka minut później goście znów wychodzą na prowadzenie. Kolejny stały fragment gry, tym razem rzut wolny. Kolejny celny strzał Jakuba Galarskiego i Wymakracz przegrywał 1:2.
Nie od dziś wiadomo jednak, że długosiodlanie często rozstrzygają mecze w końcówkach. Dziesięć minut przed zakończeniem spotkania wyrównującego gola zdobywa Emil Mostowski, a piękną bramkową akcję zapoczątkował efektownym rajdem Damian Brejnak. Na pięć minut przed ostatnim gwizdkiem, po zamieszaniu w polu karnym Korony najprzytomniej zachował się Adam Duda, trafiając do siatki gości i ustalając wynik na 3:2 dla podopiecznych trenera Rafała Gordziejczyka.

Wymakracz Długosiodło - Korona II Ostrołęka 3:2 (0:1)
Gole dla Wymakracza: D. Gołębiewski, E. Mostowski, A. Duda
Wymakracz: P. Rosiński I - M. Gałązka (46. D. Gołębiewski), K. Michalak, D. Brejnak, P. Brejnak, B. Kolankiewicz (66. P. Rosiński II), M. Kwiatkowski (46. M. Pamrowski), M. Laska, E. Rogalski (89. M. Witkowski), A. Duda, E. Mostowski
Widzów: 150.

Kolejne ligowe spotkanie Wymakracz rozegra 6 kwietnia (sobota) o godzinie 16:00 z GLKS Lelis