PIŁKA NOŻNA: Wymakracz wygrywa w A-klasie (foto)

26.08.2019

Nie taka straszna ta A-klasa, można powiedzieć po niedzielnym meczu Wymakracza Długosiodło. Podopieczni Rafała Gordziejczyka pewnie pokonali Wkrę Radzanów 4:1 i zajmuą po dwoch kolejkach czwarte miejsce w tabeli ostrołęcko-ciechanowskiej klasy A.
Sam mecz nie był wielkim widowiskiem. Zaczęło się niedobrze dla długosiodlan, w 7. minucie meczu sędzia podyktował rzut karny dla Wkry. Piłka została uderzona mocno, ale niedokładnie i piękną paradą mógł się popisać Michał Cichowski. Był to moment, w którym piłkarze Wymakracza przebudzili się i zaczęli kontrolować grę. Co prawda goście mieli kilka sytuacji podbramkowych, ale gola zdobyli gracze z Długosiodła. W 39. minucie meczu do siatki trafiło kapitalne uderzenie Adriana Grudzińskiego i na przerwę gospodarze schodzili z przewagą jednego gola.
Początek drugiej połowy znów dla gości, którzy w 50. minucie zdobyli wyrównanie. Jednak potem na murawie dominowali długosiodlanie. Na pewno wpływ na to miał fakt, że goście przyjechali w zaledwie 12-osobowym składzie, a przy niedzielnym upale kwestie wytrzymałościowe były bardzo istotne. W 57. minucie po pięknym podaniu Adama Dudy piłkę do bramki pakuje Emil Mostowski. W 65. minucie swojego gola zdobywa Marcin Pamrowski i goście są wyraźnie podłamani. Ostatnie dwadzieścia minut gry to dominacja Wymakracza. Pięć minut przed końcem spotkania Emil Mostowski z ostrego kąta strzela swojego drugiego gola i ustala wynik meczu na 4:1 dla gospodarzy.

Wymakracz Długosiodło - Wkra Radzanów 4:1 (1:0)
Gole dla Wymakracza: Emil Mostowski 2 (56. i 85.) oraz Adrian Grudziński (40.) i Marcin Pamrowski (56.)
Skład: M. Cichowski - Ł. Kwiatkowski, K. Michalak, P. Brejnak I (M. Gałązka), A. Jachacy (P. Drózd) - D. Brejnak (C) (D. Nowicki), M. Pasek (M. Pamrowski), M. Laska, A. Grudziński (B. Kolankiewicz) - A. Duda (M. Kwiatkowski), E. Mostowski

Kolejne spotkanie Wymakracz Długosiodło zagra 1 września (niedziela) o godzinie 17.00 w Krasnosielcu z dobrym znajomym z B-klasy, miejscowym GUKS-em.