PIŁKA NOŻNA: Wymakracz w kwietniu zagra jeszcze dwa razy

26.04.2024
Wymakracz Dlugosiodło wywalczył w niedzielę bardzo cenne trzy punkty. W pojedynku z Wkrą Radzanów, który odbył się w Jadowie, długosiodlanie wygrali 2:0.

Do tej pory Wymakracz nigdy nie wygrał w lidze okręgowej z Wkrą, zaledwie raz remisując. W niedzielne przedpołudnie pierwsza połowa nie zapowiadała, żeby ta prawidłowość miała się zmienić. Mecz nie był ładnym widowiskiem, a strzały można było zliczyć na palcach jednej ręki.
Tuż po zmianie stron po podaniu Emila Mostowskiego piłkę do siatki gości skierował Emil Rogalski i Wymakracz wyszedł na prowadzenie.
W dalszym ciągu nie było to porywające spotkanie. Goście próbowali doprowadzić do remisu, ale w niedzielę obrona długosiodlan była szczelna.
Do 78. minuty w drużynie Wkry nastąpiło aż pięć zmian, nie przyniosło to jednak efektów. Kluczowej zmiany dokonał za to trener Rafał Gordziejczyk, który w 63. minucie posłał w bój Marka Rytelewskiego, a ten kilknaście minut później zdobył gola na 2:0 dla Wymakracza.
Walka trwała do ostatniego gwizdka, ale kibice zgromadzeni na stadionie w Jadowie więcej bramek już nie zobaczyli.
Niedzielne zwycięstwo było niezwykle ważne w kontekście walki o utrzymanie się Wymakracza w lidze okręgowej. Nadal bowiem nie wiadomo, ile zespołów spadnie z ligi.

Wymakracz Długosiodło - Wkra Radzanów 2:0 (0:0)
Gole: Emil Rogalski (46.) i Marek Rytelewski (79.)
Wymakracz: P. Rosiński - T. Jakubczyk (63. M. Rytelewski), D. Gołębiewski, D. Roguszewski, J. Zbrzeźniak, B. Kolankiewicz, M. Poleski, M. Kwiatkowski, M. Książek (88. F. Cackowski), E. Mostowski (89. A. Rogalski), E. Rogalski (84. M. Rytel)
Żółte kartki: Emil Rogalski (50.)

Przed zawodnikami Wymakracza kolejne mecze. W sobotę o 10.00 długosiodlanie rozegrają mecz wyjazdowy z Koroną Szydłowo.
A już we wtorek 30 kwietnia Wymakracz zagra w roli gospodarza... w Przasnyszu. Przeciwnikiem naszej drużyny będzie lider ciechanowsko-ostrołęckiej ligi okręgowej - Opia Opinogóra. Mecz rozpocznie się o 19.30.