PIŁKA NOŻNA: WKS Rząśnik ucieka rywalom (foto)

23.04.2018
autor: Maciej Kowalski

Piłkarze lidera warszawskiej B-klasy pokonali wicelidera tej klasy rozgrywkowej. W niedzielnym meczu WKS Rząśnik zwyciężył GKS Dąbrówka 3:0 (0:0).

Mecz toczył się przy naprawdę sporej publiczności, porównywalnej z tą, która oglądała sobotni mecz Bugu Wyszków. Nic dziwnego, na spotkanie przyjechali kibice z Dąbrówki, a ładna pogoda zachęciła także miejscowych fanów do przyjścia na stadion.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo, choć oba zespoły miały kilka sytuacji do zdobycia goli. Po przerwie zaznaczyła się przewaga gospodarzy, których ataki były groźniejsze. Wreszcie w 62. minucie rząśniczanie mogli cieszyć się ze zdobycia pierwszego gola, którego autorem był Grzegorz Abramczyk. Goście ruszyli do odrabiania strat, ale dzięki temu gospodarze mogli przeprowadzać kolejne akcje. Dwie bramki (druga Grzegorza Abramczyka i jedna Piotra Ciemerycha) pozwoliły liderowi B-klasy na zwycięstwo w tym meczu i odskoczenie na siedem punktów, drugiej w tabeli Rządzy Załubice. GKS Dąbrówka, po niedzielnej porażce spadł na trzecie miejsce.

WKS Rząśnik – GKS Dąbrówka 3:0 (0:0)

WKS Rząśnik: Zając - Skrzecz, Ł. Abramczyk, Wojtaszek, Kacpura - Akier, Osowiecki, G. Abramczyk, Piotrowski, Nowicki - Krawczyk