PIŁKA NOŻNA: Wesołowski trenerem Bugu

Sport

PIŁKA NOŻNA: Wesołowski trenerem Bugu

30.05.2016
autor: Michał Mielczarczyk
Oficjalnie od 30 maja Bug Wyszków ma nowego trenera. Następcą Artura Salamona został Maciej Wesołowski, były bramkarz Bugu.
Zarząd klubu zdecydowanie postawił na powiew piłkarskiej świeżości i przede wszystkim młodości. Z tego powodu postawiono na bardzo młodego, bo niespełna 26-letniego, Macieja Wesołowskiego. Nie jest on w Wyszkowie postacią anonimową. W 2011 r. był bramkarzem pierwszej drużyny Bugu, za kadencji trenera Andrzeja Prawdy. Rywa-lizował wtedy o miejsce w bramce z Łukaszem Derejką, który rów-nież był wówczas nową twarzą w Bugu. Lepszy okazał się Derejko, który został w Bugu na trzy kolejne sezony, Wesołowskiego w Bugu nie było już zimą. Mimo tego zdążył na boisku zagrać razem z kilkoma obecnymi piłkarzami Bugu, m.in. Mateuszem Maciakiem, Łukaszem Kowalczykiem czy Alanem Wróblem.
Mimo młodego wieku, nowy opiekun wyszkowian ma za sobą dość bogatą przygodę z trenerką. Po tym, jak zawiesił piłkarskie korki na kołku, trenował m.in. Skrę Konstancin, KS Konstancin. Ostatnio był asystentem Macieja Kędziorka w Victorii Sulejówek. Z Sulejówka odszedł razem z pierwszym trenerem po… pierwszym wiosennym meczu, w którym wicelider zremisował. Nie były to więc z pewnością przyjemne okoliczności rozstania.
Umowa z nowym trenerem została zawarta na okres do końca sezonu 2016/2017. Zapewne latem możemy spodziewać się zmian kadrowych w klubie, ponieważ z obecnego miejsca w tabeli, które może być już tylko nieznacznie poprawione, nikt w klubie nie jest zadowolony.
Debiutem Wesołowskiego będzie środowy mecz w Wyszkowie z Koroną Szydłowo.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star
manhattan