PIŁKA NOŻNA: W Urzędzie Miejskim o Bugu Wyszków

Sport

PIŁKA NOŻNA: W Urzędzie Miejskim o Bugu Wyszków

18.11.2017
autor: opr. Red.
Z inicjatywy radnych Rady Miejskiej 3 listopada  doszło do spotkania z zarządem Miejskiego Klubu Sportowego „Bug” Wyszków. Tematem obrad była aktualna sytuacja najstarszego klubu sportowego w mieście w związku z pojawiającymi informacjami na temat kłopotów finansowych.
Z ramienia klubu piłki nożnej na sali konferencyjnej pojawili się trzej członkowie zarządu: Dariusz Andrzejewski – prezes, Zbigniew Fijałkowski – wice-prezes zarządu oraz Michał Mielczarczyk – sekretarz. Radę Miejską reprezentowało 11 osób z przewodniczącą rady Elżbietą Piórkowską na czele.
Naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Leszek Marszał przedstawił podsumowanie dotacji z zakresu kultury fizycznej i sportu w 2017 r. Dokonano analizy z podziałem na określone dyscypliny oraz kluby sportowe dotacji z okresu lat 2015-2017, a następnie przedstawiono szacunkową całościową kwotę, jaką Burmistrz Wyszkowa przeznacza na sport w gminie w 2017 roku (dotacje dla klubów sportowych, umorzenia za wynajem obiektów sportowych, imprezy sportowe, projekty, stypendia sportowe oraz oddziały sportowe w Szkole Podstawowej nr 5).
Podsumowano także bieżące nakłady finansowe na wyszkowski klub piłki nożnej „Bug” (2017 rok – ponad 450.000 PLN).
Jako przyczynę mniejszej, niż w poprzednich latach, dotacji wskazano m.in.: rozwój sportowy innych klubów, awanse sportowe do wyższych lig (Loczki, Rhinos, Camper, Bug), a co za tym idzie m.in. wyższe wydatki na transport na rozgrywki na terenie całego kraju oraz jakość składanych ofert w konkursach (Bug Wyszków w otwartym konkursie dotacji celowej na I półrocze 2017 startował aż czterokrotnie z uwagi na fakty m.in. zastosowania błędnego formularza oferty, braku aktualnej licencji MZPN).
Dyskusja trwała około 2 godzin. Działaczy Bugu czeka teraz walne zgromadzenie, które będzie musiało podjąć decyzje personalne (zapowiedziana dymisja członków zarządu), a także dyskusja o kierunku rozwoju klubu w następnych latach.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom