PIŁKA NOŻNA: W Urzędzie Miejskim o Bugu Wyszków

Sport

PIŁKA NOŻNA: W Urzędzie Miejskim o Bugu Wyszków

18.11.2017
autor: opr. Red.
Z inicjatywy radnych Rady Miejskiej 3 listopada  doszło do spotkania z zarządem Miejskiego Klubu Sportowego „Bug” Wyszków. Tematem obrad była aktualna sytuacja najstarszego klubu sportowego w mieście w związku z pojawiającymi informacjami na temat kłopotów finansowych.
Z ramienia klubu piłki nożnej na sali konferencyjnej pojawili się trzej członkowie zarządu: Dariusz Andrzejewski – prezes, Zbigniew Fijałkowski – wice-prezes zarządu oraz Michał Mielczarczyk – sekretarz. Radę Miejską reprezentowało 11 osób z przewodniczącą rady Elżbietą Piórkowską na czele.
Naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Leszek Marszał przedstawił podsumowanie dotacji z zakresu kultury fizycznej i sportu w 2017 r. Dokonano analizy z podziałem na określone dyscypliny oraz kluby sportowe dotacji z okresu lat 2015-2017, a następnie przedstawiono szacunkową całościową kwotę, jaką Burmistrz Wyszkowa przeznacza na sport w gminie w 2017 roku (dotacje dla klubów sportowych, umorzenia za wynajem obiektów sportowych, imprezy sportowe, projekty, stypendia sportowe oraz oddziały sportowe w Szkole Podstawowej nr 5).
Podsumowano także bieżące nakłady finansowe na wyszkowski klub piłki nożnej „Bug” (2017 rok – ponad 450.000 PLN).
Jako przyczynę mniejszej, niż w poprzednich latach, dotacji wskazano m.in.: rozwój sportowy innych klubów, awanse sportowe do wyższych lig (Loczki, Rhinos, Camper, Bug), a co za tym idzie m.in. wyższe wydatki na transport na rozgrywki na terenie całego kraju oraz jakość składanych ofert w konkursach (Bug Wyszków w otwartym konkursie dotacji celowej na I półrocze 2017 startował aż czterokrotnie z uwagi na fakty m.in. zastosowania błędnego formularza oferty, braku aktualnej licencji MZPN).
Dyskusja trwała około 2 godzin. Działaczy Bugu czeka teraz walne zgromadzenie, które będzie musiało podjąć decyzje personalne (zapowiedziana dymisja członków zarządu), a także dyskusja o kierunku rozwoju klubu w następnych latach.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
22.25% (196 głosów)
28.94% (255 głosów)
7.04% (62 głosów)
7.38% (65 głosów)
34.39% (303 głosów)