PIŁKA NOŻNA: Powiedzieli przed startem sezonu IV ligi

Sport

PIŁKA NOŻNA: Powiedzieli przed startem sezonu IV ligi

10.08.2017
autor: Michał Mielczarczyk
Już w najbliższą sobotę mazowieccy IV-ligowcy zainaugurują rozgrywki w sezonie 2017/2018.

Przedsezonowe wypowiedzi
Dariusz Andrzejewski (prezes): Sytuacja wygląda jak co roku, z tym, że teraz doszła jeszcze zmiana trenera. Zawodnicy, którzy odeszli latem, sami nie byli zainteresowani pozostaniem w Bugu, ale też klub nie był nimi zainteresowany, ponieważ wiadomo, że gracze dojeżdżający generują większe koszty. Doszło kilku nowych graczy, uważam, że walki na pewno nie zabraknie, a pod kątem podejścia mentalnego i ambicji powinno być jeszcze lepiej niż wiosną.
Jeśli chodzi o finanse, to mamy jednego sponsora, który wykłada 500 zł plus VAT, najwięcej pomaga nam gmina Wyszków, resztę tak naprawdę musimy dokładać we własnym zakresie. Luka w budżecie bierze się stąd, że nasza akademia ma zapewniony tylko w połowie budżet i potem gdzieś reszty brakuje na drużyny seniorów.
Myślę, że duże zmiany czekają również kierownictwo klubu. Po ośmiu latach prezesowania uważam, że mój czas w klubie powoli kończy się.

Paweł Zacharski (trener): Letnie przygotowania były mocno zaburzone. Od samego początku musieliśmy zmierzyć się z jakimiś przeciwnościami. W pierwszym tygodniu związane były z brakiem odpowiedniego obiektu do treningu oraz decyzją związaną z powołaniem nowego sztabu trenerskiego. W kolejnym okresie, aby przeprowadzić zajęcia, musieliśmy jeździć na boisko do Rząśnika, co z uwagi na sporą liczbę juniorów w drużynie odbiło się na frekwencji. A w ostatnim tygodniu, z uwagi na próbę Młodzieżowej Orkiestry Dętej, nie mieliśmy do dyspozycji głównego boiska. Drużyna została budowana od podstaw i tylko w jednym sparingu udało się wystawić optymalny skład. W chwili obecnej kadrę stanowią zawodnicy z Wyszkowa i okolic plus Daiji Kimura i Piotr Paprocki, którzy dojeżdżają z Warszawy. Zespół wzmocnili również powracający: Mateusz Gołębiowski, Mateusz Maciak oraz Jakub Rejnuś. Chłopcy ciężko pracowali na każdym treningu i jestem przekonany, że na boisku pokażą charakter i sprawią niejedną niespodziankę.

Robert Nogaj (obrońca): Treningi rozpoczęliśmy 10 lipca, trochę było zamieszania odnośnie zmiany trenera, jak i sytuacji w klubie, lecz szybko tę sprawę rozwiązano, dzięki temu mogliśmy spokojnie zacząć trenować. Pożegnał się z nami dotychczasowy trener Stefan Liszewski, z którym moim zdaniem zrobiliśmy dobry wynik, pomimo ubytków kadrowych, jak i trudnego terminarza, lecz to było w tamtym sezonie i nie ma co do tego wracać. Od początku przygotowań z nowym trenerem widać było i jest to nadal zauważalne dużą wiedzę jak i umiejętne podejście. Obecny skład Bugu to praktycznie sami wychowankowie. Do drużyny wrócili tacy zawodnicy jak Jakub Rejnuś, Mateusz Maciak, Krzysiek Maciak, którzy nie byli obecni w tamtym sezonie, do tego doszli nowi zawodnicy, tacy jak wszystkim znany Mateusz Gołębiowski, do tego nowe twarze z zewnątrz, Daiji Kimura, który, myślę, że ten sezon potraktuje jako doszlifowanie formy, aby pójść wyżej, bo można zauważyć, że ma tzw. papiery na granie. Myślę, że obecna kadra jest bardzo wyrównana i każdy będzie w niej odgrywał ważną rolę, drużynę stać na utrzymanie, pomimo niekorzystnego terminarza i dlatego liczę na wsparcie lokalnych fanatyków futbolu.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan