PIŁKA NOŻNA: Pierwszy sparing do zapomnienia

Sport

PIŁKA NOŻNA: Pierwszy sparing do zapomnienia

27.01.2017
autor: Michał Mielczarczyk
Bardzo wysoko, bo różnicą aż dwunastu bramek, swój pierwszy zimowy sparing przegrali w środę piłkarze Bugu Wyszków. Wynik był co prawda bardzo wysoki, ale biorąc pod uwagę bardzo eksperymentalne zestawienie wyszkowian, nie jest powodem do wszczynania alarmu.
W porównaniu do jesiennych meczów w Sulejówku w wyjściowym składzie zagrało aż siedmiu innych zawodników, z czego większość stanowili gracze drugiej drużyny. W tym meczu testowanych było m.in. dwóch bramkarzy, pierwszy z nich przez pół sezonu był już zawodnikiem Bugu. W naszym klubie pozostaną również Mateusz Paradowski, wypożyczony jesienią z MKS-u Ciechanów, swój pobyt w Bugu wiosną potwierdził również Piotr Bazler. Pierwszym oficjalnym nowym, ale tak naprawdę starym, graczem jest Robert Nogaj. Nasz obrońca pierwszą część sezonu spędził w Ostrowi Mazowieckiej, zimą postanowił, że ponownie spróbuje sił w Bugu.
Już do przerwy było jasne, że Victoria wygra mecz bardzo wysoko. Ekipa z Sulejówka prowadziła pięcioma bramkami. Po wznowieniu gry w ekipie gospodarzy na placu zameldowała się większa część pierwszego składu, stąd więcej po przerwie strzelonych bramek. Zdecydowana większość z nich padła po strzałach z najbliższej odległości albo po sytuacjach sam na sam.
Swoje okazje mieli również wyszkowianie. Zimnej krwi przed bramką przeciwnika zabrakło jednak m.in. Karolowi Rosie, Piotrowi Połodziukowi, czy testowanemu pomocnikowi.
Ekipie trenera Stefana Liszewskiego na pewno potrzebne są wzmocnienia, aby spokojnie utrzymać się w lidze. Po środzie pozytywną wiadomością jest obsada bramki, ponieważ obydwaj nowi bramkarze zaprezentowali co najmniej przyzwoity poziom, mimo puszczonych wielu goli. Posiłki na pewno potrzebne są w ofensywie. Tutaj dobrą wiadomością jest powrót do treningów Łukasza Kowalczyka, który w środę co prawda nie pojechał na mecz, ale jeśli znajdzie się w normalnym rytmie treningowym, wiosną będziemy mogli liczyć na kilka jego bramek. Najbliższy sparing Bug zagra w środę w Łomży z III-ligowym ŁKS-em. Zapewne w tym spotkaniu obejrzymy kolejnych testowanych graczy.

Victoria Sulejówek – Bug 12:0
Bug: testowany bramkarz nr 1 (46.  test. bramkarz nr 2) – Ł. Damętko, R. Nogaj, M. Paradowski, Ł. Szymański - P. Połodziuk – Ł. Łada, T. Świętoń, A. Majczyna, P. Bazler – K. Rosa. Po przerwie zagrali również Ł. Kamiński, B. Rejnuś oraz testowany pomocnik.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom