PIŁKA NOŻNA: Ostatnie sparingi, kluby planują przygotowania

26.06.2020
Nasze zespoły piłkarskie rozegrały, ostatnie przed krótką przerwą, mecze sparingowych. Kluby planują także przygotowania do nowego sezonu.

WKS Rząśnik w czwartym sparingu po powrocie sportu po pandemii, odniósł czwarte zwycięstwo. Rząśniczanie pokonali KS Wąsewo (trzecie miejsce w ciechanowsko-ostrołęckiej A-klasie) 3:0.
Dwa gole dla WKS zdobył Mateusz Krawczyk, trzeciego - Marcin Rębała.
WKS podał także plan meczów kontrolnych podczas przygotowań do sezonu 2020/2021. Zaplanowano 5 sparingów.
28 czerwca: WKS Rząśnik - Talent Warszawa (B-klasa Warszawa)
9 lipca: WKS Rząśnik - GKS Pokrzywnica (Ciechanowsko-ostrołęcka klasa okręgowa)
12 lipca: WKS Rząśnik - Bóbr Tłuszcz (nowa drużyna)
18 lipca: WKS Rząśnik - Wicher Kobyłka (liga okręgowa Warszawa I)
26 lipca: WKS Rząśnik - Mazur II Radzymin (B-klasa Warszawa I)
WKS Mystkówiec w Zarębach Kościelnych wygrał z miejscową Iskrą 5:3.
Gole dla piłkarzy z gminy Somianka zdobyli: Bartek Olender (3), Adam Rosiński oraz Piotr Kucharczyk.
Wymakracz Długosiodło, po ubiegłotygodniowym zwycięstwie z  KS Pniewo, dał swoim piłkarzom kilkanaście dni wolnego.
Przed jesienną rundą A-klasy zespół rozegra cztery sparingi:
4/5 lipca: Wymakracz - MKS Małkinia (siedlecka liga okręgowa)
11/12 lipca: Wymakracz - Wicher Sadowne (siedlecka A-klasa)
18/19 lipca: Wymakracz - GKS Pokrzywnica (Ciechanowsko-ostrołęcka klasa okręgowa)
25/26 lipca: Wymakracz - GKS Andrzejewo (beniaminek ciechanowsko-ostrołęckiej A-klasy)
Loczki Wyszków na ostatni sparing wybrały się do Warszawy, gdzie rozegrano trójmecz (każdy z każdym po 45 minut) z Pragą Warszawa (U-17) oraz seniorkami Pragi.
Mocno osłabione wyszkowianki, za to z dwiema testowanymi zawodniczkami, zagrały całkiem niezły sparing. Loczki zremisowały pierwsze 45 minut 2:2 (gole Aleksandry Kozłowskiej). W drugiej części wyszkowianki zagrały w nowym dla nich systemie 3-5-2 i... pierwszoligowe piłkarki z Warszawy wykorzystały bezlitośnie brak zrozumienia w środku pola i defensywie, strzelając trzy gole. Trener Karol Wołynko, mimo to nie krytykował zawodniczek.
- Nie od razu Kraków zbudowano, błędy w nowym ustawieniu musiały się pojawić, tym bardziej, że graliśmy bez jednej nominalnej stoperki - powiedział trener.
Jak będzie wyglądał okres przygotowawczy - na razie nie wiadomo. Do końca miesiąca Loczki czekają na oficjalne decyzje PZPN w sprawie podziału lig kobiecych w nowym sezonie.
Na razie wyszkowianki odpoczywają, a do treningów wrócą w połowie lipca.