PIŁKA NOŻNA: Nasi grali w I rundzie Pucharu Polski

15.08.2018
autor: Maciej Kowalski
Wszystkie nasze trzy drużyny, które 15 sierpnia rozpoczęły przygodę z Pucharem Polski, pokonały pierwszą przeszkodę!

Najtrudniejszą przeprawę miał WKS Rząśnik, który awans uzyskał dopiero po długiej serii rzutów karnych. W meczu z Mazurem II Radzymin w regulaminowym zasie padłremis 1:1 (gol dla WKS: Mateusz Nowicki). W egzekwowaniu jedenastek lepsi byli rząśniczanie wygrywając 8:7. W następnej rundzie WKS spotka się z Bugiem Wyszków.

Ciężki mecz za piłkarzami Wymakracza Długosiodło. Najpierw okazało się, że mecz nie może się odbyć na boisku w Wąsewie (na którym swoje domowe mecze gra Wymakracz). Mecz przeniesiono do Ostrołęki i tam piłkarze z Długosiodła byli gospodarzami. Do przerwy goście (czyli Narew Ostrołęka) prowadzili 1:0, ale po przerwie długosiodlanie pokazali na co ich stać. Strzelili dwa gole, w międzyczasie jeden z zawodników Narwi wyleciałz boiska i udało się to wyjazdowe/domowe spotkanie wygrać 2:1.

Piłkarze WKS Mystkówiec także 2:1 rozstrzygnęli swój pucharowy mecz. W pierwszej rundzie mystkowanie pokonali GKS Gumino 2:1 (1:1) po dwóch bramkach Adriana Kanclerza.

Następne mecze nasze zespoły zagrają 22 sierpnia. Na razie nie znamy przeciwników Wymakracza i WKS Mystkówiec.