PIŁKA NOŻNA: Najważniejszy miesiąc Loczków

Sport

PIŁKA NOŻNA: Najważniejszy miesiąc Loczków

17.04.2018
autor: Maciej J. Kowalski
Najbliższy miesiąc będzie najważniejszym czasem dla zawodniczek Loczków Wyszków w walce o awans do I ligi piłki nożnej kobiet.
Zajmujące drugie miejsce w lidze wyszkowianki liczą się w walce o awans do I ligi. W porównaniu do poprzedniego sezonu, Loczki zyskały na jakości, co przekłada się na boiskowe wyniki.
Teraz przed zawodniczkami bardzo ważny, można nawet powiedzieć najważniejszy miesiąc rozgrywek. W najbliższych spotkaniach trener Karol Wołynko i jego podopieczne spotkają się kolejno:
22 kwietnia: Loczki - Ząbkovia (4)
29 kwietnia: Stomil (3) - Loczki
6 maja: Akademia Suwałki (7) - Loczki
12 maja: Loczki - Piastovia (1)


Pierwszy mecz, przed własną publicznością, już w niedzielę. Przeciwniczkami będą zawsze groźne piłkarki z Ząbek. Ząbkovia to zespół, z którym w ligowych pojedynkach Loczki nigdy nie wygrały (w zeszłym sezonie 0:9 i 4:4).
Potem bardzo ciężki wyjazd do Olsztyna, na spotkanie ze Stomilem, który organizacyjnie i finansowo na pewno jest wyżej niż wyszkowski zespół. Co prawda nasze piłkarki ostatnie dwa mecze ze Stomilem wygrały (3:0 i 2:0), ale w Olsztynie wszystkim gra się trudno. W zeszłym sezonie Loczki przegrały tam aż 0:5.
Tydzień później Loczki czeka najdalszy wyjazd tej rundy. 240 km do Suwałk. Zawodniczki z Podlasia wygrały ostatnie dwa spotkania, a na własnym stadionie będą na pewno ciężkim przeciwnikiem.
Na deser najbliższego miesiąca - hit ligi czyli pojedynek z obecnym liderem - Piastovią Piastów. Wyszkowianki wygrały jesienią w Piastowie 4:0 w meczu piłki błotnej, ale zawodniczki spod Warszawy nie ukrywają, że mierzą w awans do pierwszej ligi.
Przypomnijmy, że do I ligi bezpośrednio awansuje zwycięzca grupy, natomiast druga drużyna walczyć będzie w barażu z drugą drużyną grupy wielkopolskiej.
Zespół, który w naszej grupie zajmie drugie miejsce, czeka więc wyjazd np. do Gorzowa Wielkopolskiego, Środy Wielkopolskiej albo... do Szczecina.
- Na razie interesuje nas zwycięstwo i dobra gra w każdym następnym meczu - mówi trener Karol Wołynko. - Nie myślimy o tym, co może się wydarzyć w czerwcu, nie pompujemy balonika.
Korzystając z wolnego terminu ligowego (z powodu wycofania się UMKS Zgierz), Loczki rozegrały sparingowe spotkanie z IV-ligowym LKS Ostrówek.
Wyszkowianki wygrały ten mecz 8:0, a gole zdobywały: Natalia Markowska (4) oraz Julia Salwin, Aleksandra Wilk, Natalia Chimkowska oraz Klaudia Zaręba.
Mecz z Ząbkovią odbędzie się w Wyszkowie, w niedzielę 22 kwietnia o 11.00.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan
manhattan